niedziela, 14 kwietnia, 2024

Piękne paznokcie to ozdoba każdej kobiety. Kiedyś modny był manicure francuski z białymi końcówkami, potem hitem stały się pękające lakiery, które zostawiamy na paznokcie tzw. efekt crack.

Swego czasu, by być modną trzeba było mieć lakier, do którego dołączano magnes, a po jego użyciu opiłki żelaza zostawiały na paznokciu fantazyjne wzorek. Teraz modne jest malowanie paznokci na gładko jednym kolorem. W tym manicure wyróżniać ma się jedynie palec serdeczny. Na nim kolor ma być inny niż na pozostałych paznokciach.

Jednak prawdziwym hitem sezonu jest manicure żelowy robiony w domu. Wystarczy pójść do drogerii i zakupić specjalny zestaw. W komplecie znajduje się lakier oraz tzw. top coat. Jako pierwszy aplikujemy lakier. Później po odczekaniu kilku minut wystarczy pokryć paznokcie warstwą top coat. Ten produkt sprawi, że paznokcie będą wyglądały jak po profesjonalnym żelowym manicure u kosmetyczki. Do utwardzenia całości niekonieczna będzie lampa, wystarczy już naturalne światło.

Innym sposobem na zrobienie paznokcie żelowych w domowym zaciszu jest zakup specjalnego sprzętu. Nie jest on tak drogi ani tak skomplikowany jak ten profesjonalny, ale działa tak, ze paznokcie po wykonaniu zabiegu wyglądają naprawdę atrakcyjnie. Potrzebna będzie przede wszystkim lampa i żele UV. Do sprzętu zawsze dołączona jest instrukcja obsługi. Dlatego każda z nas z łatwością zrobi sobie taki manikiur w domu. Będzie on trwały, a wyglądem nie będzie odbiegał od tego wykonywanego u kosmetyczki. Zakup odpowiedniego zestawu do robienia żelowego manikiuru ma same zalety.

1 Comment

domcia 19 marca 2018 at 15:10

szybko i ładnie wychodzą 🙂 choć początki były trudne

Leave a Comment