niedziela, 23 czerwca, 2024

Włochy to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na wakacje. Główne skojarzenia wakacje związane z tym krajem dotyczą dobrej zabawy przy rytmach tanecznej muzyki oraz możliwości skosztowania unikatowych potraw serwowanych w kolebce śródziemnomorskich przysmaków.

Stolica Włoch

W Rzymie wyraźnie widać jak starożytność miesza się ze współczesnością. Dotyczy to nie tylko kultury i zabytków, ale również klasycznych dań, które są serwowane w licznych restauracjach znajdujących się w wielu uliczkach tego miasta. Osoby pragnące zapoznać się z historią tego kraju wybierają właśnie to miejsce, aby zobaczyć między innymi Panteon, Koloseum oraz Muzeum Watykańskie. To tylko część godnych do zobaczenia zabytków, a na samo zwiedzanie koniecznie warto zarezerwować przynajmniej kilka dni.

Karnawał we Włoszech

Wakacje we Włoszech wiele osób może kojarzyć ze słynącymi na cały świat karnawałami, które posiadają długą tradycję. To specjalny czas zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów, aby po prostu zatańczyć w rytm muzyki na ulicach poszczególnych miast. W całym kraju odbywają się liczne karnawały, ale najpopularniejszym z nich jest ten w Wenecji, który organizowany jest co roku. Wtedy właśnie na ulice placów i uliczek wychodzą ludzie różnych narodowości, którzy tańczą i bawią się w rytm muzyki. To również czas kiedy można spróbować licznych specjałów tutejszej kuchni. Bawiąc się w Wenecji warto chociaż raz spróbować Frittelle, czyli tutejszych racuszków, które występują zarówno w wersjach słodkich, jak i wyjątkowo wytrawnych.

Oprócz Wenecji, karnawały są organizowane także w Viareggio, Putignanie i Cencie. Wszystkie przypadają na konkretne dni lutego, a każde z tych wydarzeń związane jest z charakterystycznymi przebraniami osób uczestniczących w zabawie. Królują maski i wielkie platformy na których odbywają się prezentacje cyrkowców oraz akrobatów.

Zobacz także:  https://moda4u.pl/wakacje-kreta-2021-raj-na-wyciagniecie-reki/

Dobre jedzenie

Wakacje w tym śródziemnomorskim kraju siłą rzeczy muszą kojarzyć się z dobrym jedzeniem. Oczywiście pierwszym skojarzeniem dla wielu osób są z pewnością sławne pizzerie w których można skosztować tradycyjnego dania z Włoch. Dwa najpopularniejsze rodzaje pizzy, które koniecznie trzeba spróbować to wersja neapolitańska oraz rzymska. Kolejne dania, które turyści doceniają w tym kraju to z pewnością Lasagne oraz Spaghetti. Dania makaronowe cieszą się tutaj tak dużym zainteresowaniem, że trudno nie trafić na knajpkę lub restaurację, która nie serwuje tego typu posiłków.

Niezależnie od sezonu, dobrą ofertę wakacyjnych wczasów można znaleźć na portalu https://www.traveligo.pl/.

0 Comments

Leave a Comment