niedziela, 14 kwietnia, 2024

Bransoletki z hematytu to bardzo efektowne ozdoby, które pasują zarówno do letnich, jak i jesiennych stylizacji. Bransoletki z hematytu dostępne są najczęściej w kolorach neutralnych -ciemnoszarym i srebrnym, dzięki czemu pasują do różnokolorowych kreacji. Z powodzeniem można je też łączyć z inną biżuterią. Co należy wiedzieć przed zakupem bransoletki z hematytu?

Bransoletki z hematytu – ozdoby o ciekawych właściwościach

Nasi starożytni przodkowie wierzyli, że hematyt jest kamieniem o właściwościach magicznych. Miał stanowić barierę ochronną przed wrogami, a także strzec człowieka przed nieszczęśliwymi wypadkami. Amulet z hematytów miał pomóc noszącej go osobie przejść przez najcięższe życiowe sytuacje.

Osoby zajmujące się leczniczymi właściwościami kamieni szlachetnych przekonują, że hematyty korzystnie oddziałują na układ krążenia. Ich zdaniem noszenie hematytowej bransoletki może być pomocne w leczeniu między innymi anemii.

Jaką bransoletkę z hematytu wybrać?

Hematyty współcześnie cieszą się coraz większą popularnością, dlatego wybór bransoletek w całości lub w części wykonanych z tych kamieni jest imponujący. Najczęściej spotkamy bransoletki wykonane z kamieni srebrnych lub ciemnoszarych posiadających srebrny połysk. A rynku pojawiają się także bransoletki z hematytów w kolorze złota lub brązu – są to hematyty barwione.

W zależności od upodobań możemy zdecydować się na prostą bransoletkę z szarych hematytów bez ozdób. Często składa się ona z kamieni nawleczonych na gumkę, co sprawia, że dopasowuje się ona do szerokości nadgarstka i łatwo jest ją założyć. Innym pomysłem są hematytowe bransoletki ze stalowym łańcuszkiem i zapięciem, które umożliwiają regulację rozmiaru (takie modele sprawdzają się jako prezent, gdy nie znamy dokładnego rozmiaru osoby, którą chcemy obdarować).

W sprzedaży nie brakuje bogato zdobionych hematytowych bransoletek. Ozdoby są zazwyczaj wykonane ze stali szlachetnej w kolorze srebra, żółtego złota i różowego złota. Możemy zdecydować się na bransoletkę z medalionem (jeżeli jest on dostatecznie duży, istnieje możliwości wykonania na nim grawerunku), gwiazdkami, księżycami, krzyżami, medalikami (wszystkie symbole religijne traktuje się jako ozdoby). Hematyty w bransoletkach mogą być różnej wielkości i posiadać rozmaite kształty.

Do jakich stylizacji pasują bransoletki z hematytów?

Osoby zainteresowane zakupem bransoletki z hematytów z pewnością docenią fakt, że taka biżuteria (pod warunkiem, że umiejętnie ją dobierzemy) będzie pasowała do większości stylizacji. Ze względu na neutralny kolor kamienie te pasują do wieczorowych sukni, eleganckich garniturów (z powodzeniem można zakładać je do pracy), a także zwykłych dżinsów i t-shiru.

Oczywiście musimy pamiętać, że hematytowa bransoletka z licznymi ozdobami (zwłaszcza krzyżami, gwiazdkami, serduszkami) będzie pasowała przede wszystkim do casualowych stylizacji. Jeżeli szukamy ozdoby do pracy, wybierzmy bransoletkę bez lub z niewielką ilością ozdób (jeżeli obowiązuje nas w pracy ścisły dress code, postarajmy się wybrać taki model, który nie będzie nadmiernie rzucał się w oczy).

Hematytowa bransoletka znakomitym upominkiem

Bransoletka z hematytów może okazać się idealnym upominkiem. Warto podarować ją każdej kobiecie (będzie prezentować się dobrze niezależnie od wieku), a zwłaszcza takiej, która potrzebuje więcej pewności siebie i wiary we własne siły. Na koniec pamiętajmy, że gdy kupujemy na prezent hematytową bransoletkę z metalowymi ozdobami (zawieszkami, łańcuszkiem, zapięciem) – wszystkie metalowe elementy muszą być wykonane ze stali szlachetnej (jest ona materiałem bezpiecznym nawet dla osób uczulonych na metale).

 

0 Comments

Leave a Comment