niedziela, 23 czerwca, 2024

Każda skóra jest inna i nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na jej pielęgnację. Jeśli dbamy o wygląd cery to musimy przede wszystkim dobrze ją poznać i do jej wymagań dostosować rodzaj i ilość używanych produktów.

Bardzo często popadamy w różne skrajności. Albo zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry. Zaniedbujemy jej dokładne oczyszczenie nie pilnujemy, bo dostarczać jej właściwe składniki, nie dbamy o właściwą dietę. Takie działania mogą mieć zgubny wpływ na wygląd skóry. Brak dostatecznej uwagi, poświęcanej skórze, może w efekcie prowadzić właśnie do powstawania różnego rodzaju zmian skórnych, do nadmiernego przetłuszczania lub przesuszania skóry.

Bardzo często też, popełniamy zupełnie odmienny błąd. Nie tylko nie dostarczamy odpowiednich składników, ale wręcz przesadzamy z ich ilością. Zaczynamy wklepywać w skórę wszystko co popadnie. Czytamy o naturalnych sposobach pielęgnacji i kupujemy różnego rodzaju zioła i mieszanki. Opróżniamy sklepowe półki z kremów i maseczek. Każdego dnia wklepujemy w twarz odżywcze serum. To nie jest dobre rozwiązanie, żeby poprawić stan skóry.

Brak odpowiedniej pielęgnacji jest równie groźny co nadmierne dbanie o skórę. Nakładając na nią wiele warstw różnych produktów i co rusz wcierając w nią nowe kosmetyki prowadzimy do zapychania się skóry, utraty naturalnego ph i odwodnienia lub przetłuszczania, w zależności od tego jaki rodzaj kuracji stosujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest więc umiar. Nie powinniśmy rezygnować z odpowiedniej, niezbędnej pielęgnacji, ale też nie powinniśmy obciążać skóry.

1 Comment

verka 19 marca 2018 at 15:02

codziennie na wieczór korzystam z tłustego kremu i jak dotąd mnie jeszcze nie zawiódł

Leave a Comment