czwartek, 29 lutego, 2024

Każda kobieta chce mieć idealnie gładką i napiętą skórę przez jak najdłuższy okres swojego życia. Naturalne procesy, które w niej zachodzą nie pozwalają jednak na cieszenie się jędrnością bez ingerencji odpowiednich preparatów czy zabiegów. Jakie zabiegi na zmarszczki są najlepsze? Sprawdzamy.

Zabiegi odmładzające na twarz z kwasem hialuronowym

Zabiegi odmładzające w Rybniku cieszą się niezwykłą popularnością, jednak warto jest sprecyzować, które z nich są najefektywniejsze. Pierwszym wyborem wielu Pań jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest substancją, która w skórze występuje naturalnie. Odpowiada za zatrzymanie wody w naskórku, co jest bardzo istotne w kontekście późniejszego występowania ewentualnych zmarszczek.

Niewielkie stężenie płynu podaje się w miejscu pożądanego wypełnienia ewentualnych bruzd i nierówności na skórze. Można też dzięki niemu wymodelować twarz lub nawet zmienić kształt ust i brwi. Jego dużą zaletą jest niemal natychmiastowa widoczność efektów. Nie jest również potrzebna dodatkowa rekonwalescencja.

Botoks na zmarszczki

Kolejnym, bardzo skutecznym zabiegiem może być botoks. Jest to inaczej toksyna botulinowa, która podana w odpowiedni sposób blokuje skurcze mięśni. Dzięki temu skóra jest mocno wygładzona.

Działa on głównie na zmarszczki mimiczne, czyli takie, które powstają na skutek ruchu mięśni twarzy. Najczęściej stosowany jest w okolicach czoła, gdzie widoczna jest często lwia zmarszczka, a także wokół oczu, gdzie tworzą się kurze łapki. Botoks można również zaaplikować w okolicach ust. Można tam często zauważyć tak zwane zmarszczki palacza.

Mezoterapia igłowa remedium na zmarszczki

Mezoterapię igłową wykonuje się przy pomocy preparatów, które spowalniają proces starzenia się skóry. Zabieg ten poprawia kondycję i nawilżenie całej cery. Można go wykonywać miejscowo, na przykład w okolicy oczu lub bardziej kompleksowo – na całej twarzy, szyi czy nawet dekolcie. Głównym składnikiem stosowanych produktów jest również kwas hialuronowy, który w połączeniu z odpowiednimi witaminami czy antyoksydantami, stymulują skórę do szybkiej regeneracji.

0 Comments

Leave a Comment