niedziela, 14 kwietnia, 2024

Postęp technologiczny dotyka niemal każdej dziedziny naszego życia. Poszczególne urządzenia są projektowane w taki sposób, aby ułatwiły nam codzienne funkcjonowanie. Zasada ta dotyczy również aparatów słuchowych. Obecnie dostępne modele charakteryzują się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi czy redukcją szumów, ale mogą być również praktycznie niewidoczne dla otoczenia. Czym się charakteryzują nowoczesne aparaty słuchowe? Podpowiadamy.

Jakie cechy wyróżniają nowoczesne aparaty słuchowe?

Nowoczesne aparaty słuchowe mogą dzielić dźwięk nawet na kilkanaście częstotliwości, wzmacniając każdą z nich, co powoduje, że gwarantują najwyższą jakość przetwarzanego głosu. Dodatkowo wyposażone są w szereg funkcji takich jak łączność Bluetooth czy możliwość sterowania smartfonem.

Rozwiązanie to pozwala na przesyłanie sygnału z wybranych urządzeń, np. z telefonu czy telewizora prosto do aparatu, dzięki czemu pacjent słyszy czysty, pozbawiony szumów z otoczenia dźwięk. Najnowsze modele wewnątrzkanałowe z kolei są tak niewielkie, że często pozostają niezauważone przez otoczenie pacjenta. To powoduje znaczący wzrost komfortu życia zwłaszcza młodych osób z niedosłuchem.

Jaki aparat słuchowy dla starszej osoby?

Nowoczesne aparaty słuchowe dostosowane są do potrzeb każdego użytkownika. Jedną z funkcji, którą doceniają zwłaszcza starsze osoby, jest redukcja szumów, dzięki czemu są w stanie zrozumieć mowę nawet w trudnych warunkach akustycznych. Dodatkowo coraz częściej w takich urządzeniach stosowane są akumulatory litowo-jonowe, które wypierają tradycyjne baterie jednorazowego użytku. To powoduje duże udogodnienie zwłaszcza w przypadku starszych użytkowników, ponieważ do tej pory często zapominali kupić nowe baterie, a co za tym idzie, byli pozbawieni możliwości korzystania z aparatu.

Zobacz także: https://allnaturals.pl/wewnatrzuszne-aparaty-sluchowe-sprawdz-co-warto-o-nich-wiedziec/

Ile kosztuje dobrej jakości aparat słuchowy?

Nowoczesne aparaty słuchowe charakteryzują się zaawansowanym podejściem do techniki, dzięki czemu zapewniają najlepszą jakość dzwięku, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na model wewnątrzuszny, zewnątrzuszny, czy też ze słuchawką zewnętrzną. Koszt aparatu jest uzależniony od kilku czynników. Jednak zazwyczaj tego typu urządzenia można nabyć w cenie od 2000 zł wzwyż. Warto jednak pamiętać, że osobom powyżej 26 roku życia raz na 5 lat przysługuje refundacja do takiego sprzętu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Szeroką ofertę nowoczesnych aparatów słuchowych znajdziemy na stronie https://akademiaslyszenia.pl/.

0 Comments

Leave a Comment