sobota, 25 maja, 2024

Kosmetyki dla skóry wrażliwej muszą być delikatne, aby nie podrażniać cery, która jest niezwykle skłonna do powstawania podrażnień i uczuleń. Najlepiej stosować do niej dermokosmetyki, które nie zawierają w swoim składzie konserwantów ani substancji zapachowych, dzięki czemu są pozbawione głównych składników mogących powodować uczulenia. Mogą je stosować nie tylko osoby posiadające wrażliwą cerę, ale nawet alergicy czy osoby chorujące na atopowe zapalenie skóry.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej powinny nawilżać i nie podrażniać. Nadają się do tego dermokosmetyki, które zawierają w swoim składzie takie substancje aktywne, jak kwas hialuronowy, kwas migdałowy, czy aloes. Takie produkty nie tylko wykazują głębokie działanie nawilżające, ale także ujędrniają i zapobiegają starzeniu się.

Dermokosmetyki dla skóry wrażliwej

Dermokosmetykami dla skóry wrażliwej nazywamy produkty, które mają silne działanie lecznicze. Można je dostać w aptece, a do ich produkcji zaangażowani są specjaliści. W składzie dermokosmetyków można znaleźć o wiele wyższe stężenia składników aktywnych niż w zwykłych kremach. Ich działanie potwierdzone jest badaniami, dzięki czemu istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Produkty tego typu doskonale nadają się do cery wrażliwej, ponieważ są hipoalergiczne. Oznacza to, że nie uczulają i nie podrażniają, gdyż nie zawierają drażniących substancji zapachowych ani konserwantów.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej – kwas migdałowy

W kosmetykach do skóry wrażliwej bardzo często znajduje się kwas migdałowy, który może występować w różnych stężeniach. Dzięki temu łatwo go dobrać w zależności od indywidualnych potrzeb. Kwas migdałowy najczęściej znajduje się w kosmetykach o działaniu przeciwstarzeniowym (na przykład Mandelac marki Sesderma). Ma dodatkowo działanie redukujące przebarwienia i rozjaśniające skórę, więc nadaje się także do cery dojrzałej. Zaletą dermokosmetyków jest także wykorzystanie nanotechnologii, która pozwala cząsteczkom substancji aktywnych wnikać w głębokie warstwy skóry, a przez to nawilżać ją od środka.

Kwas hialuronowy w kosmetykach dla skóry wrażliwej

Kwas hialuronowy w kosmetykach dla skóry wrażliwej to najlepsza metoda na to, aby zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia cery. Może być on zawarty w różnych wersjach, w zależności od masy cząsteczkowej (na przykład w produktach Hidraderm HYAL), dzięki czemu przenika do głębszych warstw skóry.

0 Comments

Leave a Comment