Pogoda w jesienią i zimą bywa bardzo kapryśna. Podobnie zachowuje się nasza cera, która narażona jest na wysuszanie, zrogowacenie i wiele innych niedoskonałości, o jakich każda kobieta chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Tu, oprócz zdrowej, zbilansowanej diety oraz odpowiedniej pielęgnacji, z pomocą przychodzi mezoterapia. To zabieg, który działa zbawiennie na skórę zapewniając jej ochronę i rewitalizację. Dlaczego warto go jeszcze stosować?
Mezoterapia – na czym polega?
Mezoterapia, to zabieg podczas którego do skóry wprowadzany jest bezpośrednio preparat, który zawiera substancje odżywcze, lecznicze lub regenerujące. W zależności od problemu, wymienia się wyciągi roślinne, kwasy organiczne, kofeinę, witaminy, kwas hialuronowy, związki glikozaminoglukanów, a także oligoelementy.
Wyróżniamy mezoterapią igłową i bezigłową. Pierwsza polega na wprowadzenie w głąb skóry aktywnych substancji za pomocą bardzo cienkich igieł. Najczęściej zabieg wykonywany jest przy użyciu rollerów do mezoterapii lub dedykowanych jej pistoletów. W przypadku mezoterapii bezigłowej stosuje się metodę elektroporacji. Aby zaaplikować do skóry substancje aktywne, stosuje się urządzenia, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Zabieg jest bezbolesny, a jego efekty są takie same, jak w przypadku mezoterapii igłowej.
Kiedy powinno się stosować mezoterapię?
Zabieg ten stosowany jest w przypadku pojawienia się nerwobóli, urazów spowodowanych uprawianiem sportu, nadmiernego napięcia mięśniowego czy schorzeń degeneracyjnych stawów. Mezoterapia jest również nieoceniona w medycynie estetycznej. Jest ona idealnym wyborem zarówno w profilaktyce dbania o skórę, jak i leczeniu niektórych występujących na niej zmian. To rozwiązanie idealne np. przy pojawieniu się drobnych zmarszczek na twarzy, szyi czy dekolcie, trądzika oraz blizn potrądzikowych, cellulitu, rozstępów, zwiotczałej skóry, a także wypadania włosów.
Mezoterapia w sezonie jesienno-zimowym
Skóra jesienią i zimą jest najczęściej wysuszona i podrażniona. Często codzienna pielęgnacja nie przynosi zamierzonych efektów, bądź po prostu są one dla nas niewystarczająco zadowalające. Wsparciem dla nich jest właśnie mezoterapia z pomocą której przywraca się skórze optymalną objętość oraz nawilżenie. Powierzchniowe zmarszczki zostają znacznie spłycone, rozjaśnia się koloryt skóry, dochodzi do jej znacznej regeneracji i zyskuje ona dodatkową ochronę. Aby osiągnąć zamierzone efekty, należy powtarzać sesje zabiegów. O jakich ilościach mowa, poinformuje Cię o tym wykonujący go specjalista. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji skóry.
Przeciwwskazania do wykonania mezoterapii
O ile mezoterapia niesie ze sobą wiele dobrodziejstw, o tyle stosowana w wielu przypadkach może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Jeśli masz alergię, jesteś w ciąży, karmisz piersią lub masz menstruację, to zrezygnuj z mezoterapii igłowej. Nie można jej także stosować w przypadku osób chorych na cukrzycę, z infekcjami zapalnymi skóry, skłonnościami do zwłóknień i blizn, nowotworami, przyjmującymi leki przeciwzakrzepowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również opryszczka. Mezoterapii bezigłowej nie mogą poddać się natomiast kobiety ciężarne, a także te, u których został wszczepiony rozrusznik serca, bądź mają one w ciele innego rodzaju metalowe elementy. Unikać jej powinni także chorzy na epilepsję, osoby cierpiące na nadwrażliwość skóry, a także choroby żył i stany zapalne.