niedziela, 14 kwietnia, 2024

Kiedyś uważano, że nie można się obejść bez kremu. Krem na dzień, krem na noc, pod oczy, nawilżający i przeciwko zaczerwienieniom. Wszystkie miały się znaleźć w kobiecej kosmetyczce.

Wydawały się być niezbędne w codziennej pielęgnacji, a ich wielość miała zapewnić, że nasza skóra będzie idealna. Półki w łazienkach uginały się już pod ciężarem naszych kosmetyków. Jednak teraz większość z nich możemy zastąpić olejami.

Olejowanie jest teraz modnym zabiegiem. Dbające o siebie kobiety wykonują je każdego dnia. Niezwykłą zaletą olejów są szerokie możliwości ich zastosowania. Te kosmetyki świetnie nawilżają i oczyszczają skórę. Pomogą przy wielu problemach. Dzięki nim możemy pozbyć się trądziku, zmyjemy makijaż i głęboko czyścimy pory. Oleje świetnie nadają się nie tylko do skóry. Sprawdzą się też w pielęgnacji włosów i paznokci. Do włosów najlepszy jest olejek arganowy. Sprawi on, że nasza fryzura będzie wyglądać zdrowo. Dzięki niemu włosy będą odpowiednio nawilżone. Znikną problemy z puszeniem i rozdwajaniem końcówek. Olejowanie pomoże nawet przyspieszyć wzrost włosa. Tak naprawdę jeśli temu zabiegowi poddajemy jakąkolwiek część ciała, automatycznie zyskują na tym skóra rąk i paznokcie, które nakładają kosmetyk. Oleje sprawią, że dłonie będą lepiej nawilżone. Paznokcie nabiorą blasku i zdrowszej barwy. Znikną bruzdy i przebarwienia. Zamiast tego zyskamy zdrowe i mocne paznokcie.

Oleje są coraz powszechnie stosowanymi kosmetykami. Dzięki poszczególnym komponentom można zrobić je we własnym zakresie i dostosować do swoich potrzeb. W sklepach pojawiają się też gotowe kosmetyki. Każda z nas chętnie będzie je stosować.

1 Comment

kora 19 marca 2018 at 15:09

właśnie o tym słyszałam, ale powiem że w moim przypadku idealnie sprawdzają się do włosów

Leave a Comment