niedziela, 23 czerwca, 2024

Kierowanie pojazdem ciężarowym nie należy do łatwych zadań. Musimy posiadać odpowiednie doświadczenie, znać przepisy, jak również posiadać wiedzę na temat użytkowanego pojazdu. Jeżeli chcemy poruszać się po drodze bezpiecznie, również musimy mieć świadomość tego, że jazda samochodem ciężarowym zdecydowanie różni się od prowadzenia pojazdu osobowego. Retarder Telma to dodatkowy system hamowania, który w określonych sytuacjach może uratować nam życie i nie doprowadzić do wypadku drogowego. Jakie są jego największe zalety?


Samochody ciężarowe, popularnie nazywane tirami, znajdują szerokie zastosowanie w transporcie specjalistycznym, zarówno krajowym, jak również międzynarodowym. Dysponowanie ciężarową flotą samochodową, wymaga od właścicieli zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego, konieczność dbania o wszystkie układy, jak również dokonywania regularnego serwisu w autoryzowanych warsztatach. Tak się składa, że system hamowania należy do podstawowych i to właśnie dzięki niemu możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Bardzo dużo firm decyduje się na to, aby oprócz tradycyjnego systemu hamowania, zamontować tak zwany retarder Telma.

Zobacz także: http://autopolki.pl/co-to-jest-serwis-sachs-i-do-kogo-jest-skierowany/

Co to jest retarder Telma?

Każdy samochód, również ciężarowy, musi być wyposażony w odpowiednie układy, w tym w układ hamowania. Trudno wyobrazić sobie poruszanie się pojazdem – zwłaszcza ciężarowym, który nie posiada sprawnych hamulców. Niestety w niektórych sytuacjach tradycyjny system hamowania nie poradzi sobie z redukcją nadmiernej prędkości. Wtedy wykorzystywany jest tak zwany retarder Telma, czyli dodatkowe wspomaganie systemu hamowania.

Retarder Telma to urządzenie, którego zadaniem jest niwelowanie nadmiernej prędkości w ściśle określonych sytuacjach – na przykład wtedy, gdy auto nabiera rozpędu zjeżdżając ze wzniesienia. Wpływ na zwiększenie prędkości mogą mieć zarówno warunki atmosferyczne, które panują na drodze, jak również ładunek, który wieziemy. Dzięki retarderowi możemy uniknąć wypadku.

Serwis retarderów Telma

Retarder, podobnie jak inne elementy wchodzące w skład różnych układów w pojeździe ciężarowym, muszą być odpowiednio serwisowane, a wcześniej muszę przejść profesjonalną, drobiazgową diagnostykę. Rzetelną i kompleksową pomoc w serwisie retarderów Telma otrzymamy w firmie https://renz.pl/. Zdecydowanie warto współpracować z takimi serwisami, które mają doświadczenie i dysponują niezbędnym do diagnostyki i naprawy zapleczem technicznym.

0 Comments

Leave a Comment