Wizyty u stomatologa nie należą do najprzyjemniejszych, jednak regularne kontrole uzębienia okazują się niezbędne, aby zachować jego nienaganny stan. Niemal każdy z nas zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami, które wymagają interwencji lekarza dentysty. Wiele zabiegów stomatologicznych wiąże się z bólem i uczuciem dyskomfortu, dlatego coraz więcej pacjentów interesuje się leczeniem zębów w znieczuleniu ogólnym. Co warto wiedzieć o tej metodzie leczenia?
Leczenie zębów w narkozie – wskazania
Większość pacjentów gabinetów stomatologicznych decyduje się na w pełni bezpieczne leczenie zębów w znieczuleniu miejscowym, jednak coraz częściej można spotkać się z sytuacjami, gdy wdrożenie znieczulenia ogólnego pozwala sprawniej i skuteczniej przeprowadzić leczenie u osób, które źle znoszą wizyty u stomatologa. Leczenie zębów pod narkozą często sprawdza się również u dzieci, które boją się dentysty lub podczas wizyt w placówkach medycznych wykazują się nadmierną aktywnością. Narkoza nierzadko jest jedynym możliwym rozwiązaniem w leczeniu zębów u osób z niepełnosprawnościami umysłowymi lub zaburzeniami natury psychicznej.
Zobacz także: https://internews.com.pl/korony-na-zeby-kiedy-warto-sie-na-nie-zdecydowac/
Usuwanie zębów pod narkozą
Znieczulenie ogólne w stomatologii wielokrotnie znajduje swoje zastosowanie w leczeniu schorzeń, które wymagają przeprowadzenia skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów z zakresu chirurgii dentystycznej. Jednym z takich zabiegów jest ekstrakcja kilku zębów jednocześnie, co w przypadku konwencjonalnych sposobów usuwania zębów stałych jest niemożliwe do zrealizowania.
Leczenie zębów pod narkozą u dzieci
Narkoza bardzo często towarzyszy leczeniu zębów u najmłodszych pacjentów, którzy histerycznie reagują na sam widok fotela dentystycznego lub panicznie boją się bólu. Leczenie stomatologiczne u dzieci w znieczuleniu ogólnym to często jedyna szansa na to, aby zadbać o ich zdrowy uśmiech w najmniej traumatyczny dla nich sposób.
Zabiegi dentystyczne pod narkozą – przeciwwskazania
Nie wszyscy kwalifikują się do leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym z uwagi na stan zdrowia, dlatego też przed zabiegiem każdy pacjent musi przejść wywiad medyczny w celu wyeliminowania ryzyka powikłań. To lekarz w ostateczności decyduje, czy indywidualne predyspozycje pacjenta pozwalają na przeprowadzenie zabiegu stomatologicznemu w narkozie. Warto wspomnieć, że skutki uboczne u zdrowych pacjentów należą do rzadkości, zwłaszcza jeśli leczenie zębów odbywa się w renomowanych klinikach stomatologicznych jak https://mcs-przychodnia.pl/.