sobota, 25 maja, 2024

Często oglądamy gazety czy strony internetowe i widzimy ładną dziewczynę tudzież ładnego chłopaka. Od razu powiem na wstępie – ładny jest to pojęcie względne. Na ładność składa się mnóstwo rzeczy nie tylko wygląd.

Oczywiście w większości jest tak, że oceniamy tylko to, co na wierzchu i na tej podstawie wyciągamy wnioski o danej osobie nie filtrując wnętrza. Ale mogę wam powiedzieć, że dla wielu osób ładny będzie się równał inteligentny, zależy co dla kogo znaczy to słowo. Jeśli ktoś patrzy na wygląd to ładny znaczy taki, który podoba mu się wizualnie, bo co on może go znać.

Zna go na tyle, ile widzi na pierwszy rzut oka, czyli w ogóle. Bo nie można kogoś poznać patrząc na niego. Poza tym przypatrzmy się ludziom którzy chodzą ze sobą. Nie ma dwóch takich samych par, bo dla każdej osoby co innego się liczy. Jednych urzeka twarz, innych tylko oczy, jeszcze innych budowa ciała albo sposób poruszania się, to, jak ktoś mówi, jakich używa perfum, jak się uśmiecha, jakie ma dłonie. Można wymieniać mnóstwo takich przykładów, bowiem w zależności co się komu podoba, to wybierze.

Na razie wspomniałam o wyglądzie, a na ładność składa się również charakter. Jeśli ktoś jest zabawny a drugą osobę właśnie to interesuje to dla niego ta cecha będzie najważniejsza i to nada ładności wyglądowi jaki by on nie był. Ile ludzie tyle gustów. Często widzimy modelki i na przykład grubszego, niższego od nich faceta, chłopcy mogą sobie myśleć: co ona z nim robi. Albo odwrotnie przystojnego chłopaka i obok niej niezbyt urodziwą kobietę i też zastanawiamy się dlaczego.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdego urzeka coś innego w danej osobie i nie ma co na ten temat dyskutować.

1 Comment

golek 12 marca 2018 at 14:11

fajnie przedstawiony ten temat 🙂

Leave a Comment