niedziela, 14 kwietnia, 2024

Broda od dobrych kilku lat jest bardzo modna. Wpisała się już na stałe w wizerunek mężczyzny. Takowy stan rzeczy sprawił, że w ofertach sklepów można się spotkać z coraz to nowszymi kosmetykami przeznaczonymi do pielęgnacji, jak i do stylizacji brody. Kosmetyków jest na tyle sporo, że brodaci mężczyźni mają ogromny problem z wyborem odpowiednich produktów. Dla nich najważniejsze będzie poznanie tego, jak powinna wyglądać krok po kroku pielęgnacja brody. Nie ma co zwlekać. Przejdźmy do konkretów.

Od czego zacząć pielęgnację?

Brodę można porównać do włosów. Nie mamy wyjścia, musimy ją myć. Kosmetykiem podstawowym do brody jest jak najbardziej szampon. Szampon wyróżnia się działaniem oczyszczającym. Odpowiada za usuwanie wszelkich pozostałości po kosmetykach, kurzu, zanieczyszczeniach środowiskowych, jak i resztek jedzenia.

Szampony także mają działanie nawilżające, odbudowujące, a do tego pielęgnacyjne. Musimy pamiętać o tym, że zarost jest dosyć szorstki z natury oraz twardy. Szampon to pierwszy kosmetyk, który odpowiada za zmiękczenie włosów i ich przygotowanie na dalszą pielęgnację.

Gdy broda jest oczyszczona, to pora na pielęgnację brody. Prym w pielęgnacji wiedzie olejek do brody. Olejek zmiękcza włoski, wygładza je, a do tego nadaje im kształtu. Dzięki olejkowi można wyeliminować elektryzowanie się włosów. Nie trzeba się obawiać o to, że olejki do brody podrażnią naszą skórę. Producenci dokonują wszelkich starań, aby skład był możliwie najbardziej naturalny.

Kolejne kroki w pielęgnacji

Warto sięgnąć również po tonik do brody. Produkt ten wyróżnia się konsystencją wodnistą oraz lekką. Skóra tonizowana jest chroniona przed podrażnieniami, jak i zrewitalizowana. Tego typu kosmetyk sprawdza się u panów z grubą oraz bujną brodą. Wówczas dostęp do skóry twarzy jest mocno utrudniony. Taka pielęgnacja brody jest jak najbardziej wskazana.

Ostatnim krokiem w pielęgnacji brody jest jej stylizacja. Na ten krok decyduje się tylko niewielka część fanów. Z czego to wynika? Większość brodaczy woli stylizację mniej wygłaskaną. Na prawdziwą stylizację decydują się jedynie odważniejsi mężczyźni. Stylizacji poza brodą wymagają także wąsy. Jest to część zarostu, którą można mocno, a także łatwo podkreślić. Warto się skupić na wywinięciu ich końców ku górze.

Pielęgnować brodę powinno się zarówno w domowym zaciszu, ale także w profesjonalnym salonie. Barberów na rynku jest coraz więcej, a więc w naszym otoczeniu na pewno znajdziemy odpowiednie tego typu miejsce.

 

0 Comments

Leave a Comment