niedziela, 14 kwietnia, 2024

W życiu może dojść do takiej sytuacji, gdy z różnych względów po prostu będziemy musieli opiekować się jednym seniorem, albo szerzej – rodzicami. Wtedy musimy się odpowiednio przygotować, zarówno pod względem technicznym, jak również mentalnym. Wspólne życie z seniorami, zwłaszcza takimi, którzy są przewlekle chorzy, związane jest często z pewnego rodzaju wyrzeczeniami. Warto mieć zaufanego lekarza, zaufany sklep medyczny.


Życie często bywa nieprzewidywalne i dokładnie nie wiemy, jak będzie wyglądała w przyszłości codzienna opieka nad seniorami, którymi najczęściej są nasi rodzice. Bardzo często zdarza się, że będziemy mieli konieczność opiekowania się dwoma rodzicami. Do takiego stanu rzeczy warto się odpowiednio przygotować, aby mieć wszystko pod kontrolą.

Chodzi przede wszystkim o odpowiednie wyposażenie pokoju, jak również posiadanie takiego wyposażenia, które pozwoli nam na pielęgnację seniorów, ich przewijanie, umożliwienie im swobodnego poruszania się. Możemy skorzystać w bardzo duży sposób z pomocy profesjonalnego sklepu medycznego. Fachową pomoc otrzymamy w sklepie https://www.ortmed.pl/

Profesjonalny sklep medyczny – bardzo dobre wyposażenie dla seniorów

Korzystanie z takiego sklepu, jak sklep medyczny jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem, gdy chcemy posiadać wyposażenie, które pozwoli nam na to, aby umożliwić seniorom w miarę normalne życie. W sklepie medycznym możemy nabyć różnorodne wyposażenie, między innymi kule ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe, wózek inwalidzki, specjalne łóżko do rehabilitacji. Kupimy również drobniejszy sprzęt, jak inhalator, glukometr, ciśnieniomierz. To wszystko może okazać się niezbędne w opiece nad seniorem.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/wozek-inwalidzki-dla-seniora-jak-powinien-wygladac/

Przygotowanie pokoju

Pokój, w którym mieszkają osoby starsze również musi być w odpowiedni sposób przygotowany, aby nie było na przykład dużego ryzyka wypadku, przewrócenia się, złamania kończyn. W pokoju powinno być oczywiście łóżko, stoli, fotele, szafa na ubrania, ewentualnie komoda. Warto także, aby w miarę możliwości wszystkie meble nie miały ostrych krawędzi.

W przypadku podłóg zdecydowanie warto położyć cięższy dywan, który oczywiście nie będzie się przesuwał. W przypadku śliskich podłóg ma to ogromne znaczenie i znacząco zwiększa po prostu bezpieczeństwo. Komunikacja w pokoju, jak również w przypadku reszty mieszkania powinna być w miarę łatwa. Swobodne poruszanie się przy pomocy wózka, chodzika, kul ortopedycznych jest naprawdę ważne.

0 Comments

Leave a Comment