niedziela, 23 czerwca, 2024

My kobiety marzymy o seksownej pupie, jędrnych pośladkach i udach. W XXI wieku 9 na 10 kobiet ma ten problem. Zastanawiamy się często gdy mamy cellulit na udach jak się pozbyć go szybko i bez wysiłku. W tym artykule opiszemy dla was ćwiczenia na cellulit i mięśnie, które możecie wykonywać w swoim domu. Codziennie wieczorem bądź rano. Nie zajmą one szczególnie dużo czasu.
Przy ćwiczeniach najważniejsza jest regularność oraz poprawność w wykonywaniu ćwiczeń. Czyli, jeżeli decydujemy się na rozpoczęcie walki z pośladkami i udami musimy skupić się na dwóch czynnikach. Po pierwsze, jeżeli nie będziemy ćwiczyły minimum trzy razy w tygodniu to trening ten nie przyniesie skutków.

Jakie ćwiczenia na cellulit?

Nasze mięśnie muszą regularnie pracować żeby się wysmuklić i zmniejszyć tkankę tłuszczową, która jest odpowiedzialna za tak zwany cellulit – czyli zmorę kobiet. Jeżeli uświadomimy sobie już jak ważna przy naszych ćwiczeniach na cellulit jest regularność pora skupić się na poprawności w wykonywaniu ćwiczeń. Gdy będziemy wykonywać ćwiczenia poprawnie i stosunkowo wolno, na ciągle napiętych mięśniach nawet i całego ciała nasze efekty będą większe i szybsze. Dlatego głowa do góry, jeśli masz cellulit na udach ćwiczenia pomogą Ci je zniwelować. Niestety również przy tak dużym zaangażowaniu nie możemy spodziewać się, że nasze uda i pośladki będą idealne już po kilku dniach ćwiczeń. Co do tego potrzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu.

Zobacz też: Dobry Krem na cellulit – Vialise w Rankingu Kremów na Cellulit

A oto ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach:

1. Ćwiczenie: wykop na stojąco w tył – należy stanąć i unieść prawą nogę zgiętą w kolanie. Ręce wyprostowane unieść przed siebie i zacisnąć dłonie w piąstki. Powoli prostując nogę przenosimy ją najdalej i najwyżej do tyłu jak się tylko da. Czynność wykonujemy 10 razy i zmieniamy nogę. Robimy od trzech do pięciu takich serii. Ćwiczenie wykonujemy minimum trzy razy  tygodniu.
2. Ćwiczenie: Ćwierć – przysiady na cellulit – należy stanąć prosto, ręce umieścić na biodrach. Kostkę oprzeć na wysokości kolana. Nie zmieniając ustawienia tułowia, schodzimy co ćwierć przysiadu, czyli lekko w dół. Wytrzymujemy tak chwilę i wracamy do góry. Ćwierć – przysiady powtarzamy około 10 razy i zmieniamy nogę. Wykonujemy od 6 do 8 takich serii. Ćwiczenie również powinno być wykonywane trzy razy w tygodniu żeby przynieść optymalne efekty.
3. Ćwiczenie: trzeba położyć się na boku, na ugiętej w łokciu ręce opieramy głowę. Ciało powinno być stale napięte. Stopy napiętej nogi obciągamy do przodu (tak jak baletnica) po czym pomału podnosimy nogę w górę i tworzymy kąt 45 stopni. Tak samo wolno opuszczamy nogę w dół zarazem nie dopuszczając do całkowitego położenia nogi na nodze. Ćwiczenie powtarzamy od 5 do 10 razy i zmieniamy nogę. Wykonujemy minimum 3 takie serie. Takie ćwiczenie również powinno być wykonywane trzy razy w tygodniu.
4. Ćwiczenie: należy oprzeć się na wyprostowanych w łokciach rękach oraz na zgiętych w kolanie nogach. Na zgięciu umieszczamy ciężarek i powoli unosimy nogę najwyżej jak się da. Wstrzymujemy ją w górze i powolnie ściągamy w dół, nie kładziemy nogi na podłodze. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy i zmieniamy nogę. Robimy minimum 3 serie. Ćwiczenie to jest to doskonały sposób na cellulit na udach.
Poza ćwiczeniami domowymi można wybrać również przyjemniejszą formę. Bieganie a cellulit również jest ciekawym zagadnieniem. Podczas biegania modeluje nam się całe ciało, wysmuklają się mięśnie nie tylko ud i pośladków, ale również brzucha i łydek. Bieganie redukuje tkankę tłuszczową co daje nam usunięcie cellulitu.

Podsumowanie

Zaprezentowane przez nas podstawowe ćwiczenia na pozbycie się cellulitu na udach i pośladkach przynoszą świetne efekty jeżeli wykonujemy je systematycznie i dokładnie. Efektów możemy spodziewać się już po kilku tygodniach ćwiczeń. Ciało będzie jędrniejsze, smuklejsze, skóra będzie gładsza i lekko zmniejszy się cellulit. Jeżeli kobieta posiada nieznaczny cellulit może liczyć na praktycznie całkowity zanik jeżeli będzie ćwiczyła regularnie. Jeszcze jednym, ostatnim, a zarazem najważniejszym czynnikiem jest odpowiednia dieta. Na nic nam wszelkie ćwiczenia na cellulit i starania jeżeli będziemy mieć złą dietę. Warto wprowadzić więcej zdrowych produktów do naszej diety. Ryby, warzywa, owoce, chude mięso, orzechy i pestki. Warto za to ograniczyć białe pieczywo, ziemniaki i dynie.
Jeżeli wszystkie te czynniki zostaną spełnione, pozostanie nam tylko cieszyć się piękną pupą i jędrnymi pośladkami.

0 Comments

Leave a Comment