sobota, 25 maja, 2024

Glany niskie są dobrym wyborem butów jesiennych. Ponieważ pasują zarówno do spódnic, jak i do spodni, można z nimi stworzyć uniwersalne stylizacje. Są także wygodne i odporne na warunki atmosferyczne. Porządnie wykonane obuwie ze skóry wytrzyma wiele lat. Do jakich strojów najlepiej pasują krótkie glany?

Jak dobrać sznurówki do glanów?

W takim rodzaju obuwia jak buty rockowe, nawet detale mają duże znaczenie. Mocne sznurówki do glanów pozwolą na ich wygodne zawiązanie i z pewnością się nie zerwą. Ich długość dopasowuje się do długości cholewki buta. Nie powinny być zbyt długie.

Na rynku dostępnych jest wiele wysokości glanów: glany 4 dziurkowe, glany 10 dziurkowe, glany 15 dziurkowe, czy w końcu glany 20 dziurkowe, sięgające pod kolano. Ciekawym sposobem na urozmaicenie stylizacji, jest zmiana koloru sznurówek. Zamiast klasycznych czarnych, sznurówki w glanach młodzieżowych zmienić można na bardziej jaskrawy kolor.

Modne stylizacje z glanami damskimi — kilka pomysłów

Nawet jeżeli dana kobieta nie nosiła jeszcze butów rockowych, pokocha ich uniwersalność. Obecnie glany mogą być już zakładane na siebie przez każdego. Ich sukces to fakt, że glany krótkie świetnie pasują do każdego rodzaju spodni. Zarówno do jeansów o wielu fasonach, łącznie z modnymi szerokimi nogawkami, jak i do spodni materiałowych. Dobry efekt daje zestawienie krótkich glanów ze spodniami ⅞.

Krótkie glany pozwalają na eksperymenty z wzorami na rajstopach. Jeżeli lubi się zwracać na siebie uwagę, warto wybrać na przykład kabaretki z małymi oczkami. Inną opcją są modne cienkie rajstopy z czarnymi nadrukami imitującymi tatuaż. Taki zestaw nawet prostej sukience albo spódnicy doda wyrazistego charakteru. Ewentualnie zawsze można postawić na coś bardziej klasycznego i wybrać jednolite rajstopy.

Glany krótkie także są bardzo modnym wyborem. Przede wszystkim ten rodzaj obuwia pasują do szerokiej gamy zróżnicowanych ubrań. Na co dzień mogą one zastępować klasyczne botki.

0 Comments

Leave a Comment