niedziela, 14 kwietnia, 2024

Olejki eteryczne naturalne stanowią bardzo ważną część życia ludzi, którzy cenią sobie aromaterapię. Jest to jednak jedna z wielu metod ich wykorzystania. W jaki sposób działają?

Olejki eteryczne naturalne – zapach i relaks

Olejki eteryczne naturalne to przede wszystkim relaks, który jest bardzo potrzebny dla każdego człowieka. Aromaterapia, którą się za ich pomocą wykonuje, jest potwierdzona licznymi badaniami i wpływa na zmniejszenie napięcia i uczucia stresu.

Internetowy sklep BIO ze zdrową żywnością posiada również takie olejki. W zależności od nastroju można liczyć na zupełnie inny efekt, który jest potrzebny każdej osobie. Aby uzyskać wyciszenie, warto skorzystać z drzewa sandałowego, pobudzenie zapewni natomiast drzewo herbaciane.

Olejki eteryczne naturalne – dezynfekcja

Niewiele osób wie, ale olejki eteryczne mogą również dezynfekować powierzchnie. Właśnie tak często dodaje się je do różnego rodzaju płynów do czyszczenia oraz do niektórych kosmetyków. Stosując je, można zabić wszystkie bakterie.

Często także obserwuje się taki efekt na skórze, stosując olejki podczas masażu. Należy wtedy jednak wybrać olejki, które łagodnie będą oddziaływały na naskórek oraz go nie podrażniały. Warto również sprawdzić ich działanie na fragmencie skóry, na wypadek uczulenia.

Olejki eteryczne naturalne – przeciwbólowe działanie

Takie olejki są również doskonałym środkiem przeciwbólowym. Świetnie działają zarówno na bolące mięśnie, ale również na zatoki. Za ich pomocą można wykonać inhalacje, dodając je do gorącej wody oraz wdychając opary nosem.

Można również wykonywać nimi wspomniane masaże na przykład czoła, skroni, karku oraz innych miejsc, które zostały nadciągnięte lub zbite. Dobrze sprawdza się do tego olejek z nasion winogron lub jojoba.

Olejki eteryczne to pięknie pachnące substancje, które pozyskiwane są wyłącznie w naturalny sposób. W niektórych przypadkach, oprócz wąchania ich aromatu, można również zachwycać się ich dotykiem.

0 Comments

Leave a Comment