niedziela, 23 czerwca, 2024

Okna to istotny element wizualny i konstrukcyjny domu. To okna zapewniają dopływ świeżego powietrza, odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu i umożliwiają kontakt ze światem zewnętrznym wprost z własnego salonu. Obserwacja świata zewnętrznego jest łatwiejsza – a na pewno przyjemniejsza – gdy szyby okienne są czyste i przejrzyste. Mycie okien kojarzone jest z czynnością pracochłonną i mało komfortową. Wynika to z braku odpowiedniej wiedzy w tym zakresie. Aktualnie na rynku dostępnych jest szereg narzędzi, które mają sprawić by mycie okien odbyło się w sposób sprawny i bezbolesny. Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się czym najlepiej myć okna!

Klasyczny zestaw do mycia okien.

Zmywak.

Mycie okien zaczyna się od pokrycia ich powierzchni mieszaniną wody i środków czystości. Naniesienie detergentów jest łatwiejsze, jeśli użyjesz do tego zmywaka. Zmywak do okien to nic innego jak narzędzie wykonane z plastikowego uchwytu i chłonnej, szerokiej gąbki. Na rynku dostępna jest szeroka gama zmywaków. Warte uwagi są te, które łączą w sobie funkcję zmywaka i ściągaczki.

Ściągaczka.

Przystępując do mycia okien wszelkie ręczniki papierowe zastąp ściągaczką. To dzięki niej okna są idealnie przejrzyste i wolne od smug. Podstawowa ściągaczka składa się z gumy i plastikowego uchwytu. Jeśli raz użyjesz ściągaczki, istnieje wysokie prawdopodobieństwu, że już się z nią nie rozstaniesz.

Wiaderko lub miska.

Przed myciem okien koniecznie zaopatrz się w średniej wielkości wiaderko lub miskę. O ile na rynku dostępnych jest wiele detergentów przeznaczonych do czyszczenia okien, o tyle w pierwszej kolejności szyby i ramy okien potraktuj myciem wstępnym. Pamiętaj, aby do szyb używać czystej wody bez dodatku płynów. W przypadku ram okiennych dodatek detergentu będzie konieczny.

Ściereczki.

Kolejnym niezwykle skutecznym narzędziem do usuwania brudu i kurzu jest ściereczka z mikrofibry. Mikrofibra to włókna syntetyczne, które charakteryzuje wysoka absorpcja płynów. To sprawia, że jest to doskonałe narzędzie wspomagające mycie okien. W przypadku mycia ram okiennych, wskazane będą gąbki.

Środki czyszczące – jakie wybrać?

Detergent do czyszczenia szyb to must have prawidłowego mycia okien. Detergent rozpuszcza brud i tłuste ślady, które są odporne na działanie zwykłej wody. Co więcej brak smug to także zasługa kompozycji odpowiednich substancji chemicznych. Profesjonaliści wybierają biodegradowalne, nietoksyczne i przyjazne dla zdrowia ludzi i zwierząt środki czyszczące.

Myjka automatyczna, królowa mycia okien.

Jeśli mycie okien nie należy do twoich ulubionych aktywności, a czas to przysłowiowy „pieniądz”, koniecznie zapoznaj się z automatycznymi myjkami do mycia okien. Rozwiewamy wątpliwości narzędzia, dzięki którym mycie okien stanie się prostsze! Myjka to zestaw składający się z myjki oraz automatycznej, bezprzewodowej ściągaczki. Myjki do okien wyposażone są w zmywak ze zbiornikiem na wodę lub detergent, co usprawnia proces samego mycia okna. Z kolei automatyczna ściągaczka, zasysa wodę i płyn z powierzchni szyb. Wszystko to w sposób, który nie pozostawia smug. Brzmi dobrze, prawda?

Drabina kontra teleskopowa myjka – gdy praca wymaga wysokości.

Zanim zaczniesz mycie okien, oceń wysokość i zasięg czyszczonego obszaru! Jeśli nie jesteś wystarczająco wysoki, chcąc dotrzeć do górnego obszaru, będziesz potrzebował stabilnej drabiny. Pamiętaj, że celem są czyste okna, ale także wykonanie pracy w sposób bezpieczny. Odradzamy stosowanie zamienników w postaci składanych krzeseł lub chwiejnych taboretów. Rynek akcesoriów do mycia okien bogaty jest także w teleskopowe myjki. Myjki te dostaniesz w wersji podstawowej składającej się z zmywaka i ściągaczki, jak i rozbudowanej. Wersje pro składają się dodatkowo ze zintegrowanego zbiornika na wodę i sprayu z detergentem. Teleskopowa rurka umożliwia dopasowanie odpowiedniej wysokości mycia. Niemniej jednak drabina i tak może okazać się niezbędna, chociażby w przypadku czyszczenia ram okiennych.

0 Comments

Leave a Comment