niedziela, 14 kwietnia, 2024

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, które będą przynosić ciepłe i słoneczne dni. W tym okresie w ciągu roku więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Ma to oczywiście dobry wpływ na zdrowie i samopoczucie, jednak warto pamiętać, że za długa ekspozycja skóry na słońce może doprowadzić do jej zniszczenia, a nawet oparzenia. Warto więc zadbać już teraz, by skóra była dobrze zabezpieczona i chroniona przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Jest wiele kosmetyków i naturalnych składników, które mogą przygotować skórę na lato. Przekonaj się, jak to zrobić, zanim wybierzesz się na wakacje na plaży.

Pomidory chronią skórę przed słońcem

To może wydawać się niedorzeczne, ale prawda jest taka, że pomidory są bogate w cenne składniki odżywcze, które zwiększają odporność skóry na negatywne działanie promieni słonecznych. Regularne spożywanie tego warzywa zmniejsza ryzyko oparzenia skóry, a także rozwoju nowotworów. Tak więc jeżeli chcesz zadbać o kondycję cery przed wakacjami, koniecznie spożywaj więcej pomidorów.

Kremy z filtrem na wakacje

Zanim wybierzesz się na wakacje koniecznie zadbaj o to, by w kosmetyczce, pod ręką mieć zawsze krem z filtrem. Jest ich wiele na rynku, a różnią się one mocą. Lekkie kremy z filtrem doskonale nadają się dla osób o ciemnej karnacji. Jednak dla osób z jasną i wrażliwą cerą polecane są kremy z filtrem 30 lub 50. Dają one mocną ochronę i zmniejszają ryzyko poparzenia skóry. Trzeba jednak pamiętać, by nakładać je co dwie lub trzy godziny, by nie traciły swojego działania.

Suplementy diety na opalanie

W aptekach i drogeriach dostępne są specjalne suplementy diety na lato, które w swoim składzie zawierają składniki odżywcze i aktywne, które przyczyniają się do zwiększenia ochrony skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. To między innymi wyciąg z zielonej herbaty, granatu, czy pomidorów. To również witaminy B i C, które wzmacniają skórę i dbają o to, by organizm szybciej się regenerował i wytwarzał większe ilości kolagenu.

Wybierając się na wakacje na plażę warto również pamiętać, że samo stosowanie kremu na skórę nie jest wystarczającą ochroną dla organizmu przed słońcem. Konieczne jest również picie więcej niż dwóch litrów wody dziennie, przebywanie w chłodnych, wentylowanych i zacienionych miejscach. Wato również unikać słońca w godzinach do 10 do 14.

0 Comments

Leave a Comment