niedziela, 23 czerwca, 2024

Zdrowe i lśniące paznokcie są lepszą ozdobą niż biżuteria. By wyglądały dobrze, poświęcamy im mnóstwo swojego czasu. Stosowanie odżywek, malowanie, używanie kremów do rąk i paznokci to tylko niektóre z zabiegów upiększających, które im fundujemy.

Kosztuje nas to dużo energii, ale czasem mimo najszczerszych chęci i wielu starań, nasze paznokcie nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Winą może być nieprawidłowa pielęgnacja. Najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest stosowanie nieodpowiedniego pilniczka. Te metalowe są zbyt mocne. Gwałtownie ścierają i naruszają strukturę paznokcia. Trudno też nadać mu odpowiedni kształt, bo jeden niewłaściwy ruch może popsuć cały efekt.

Podstawową wadą tego narzędzia jest zbyt duży nacisk i ścieranie. Nie najlepszym wyborem są też papierowe pilniki. Ziarenka szybko się ścierają i narzędzia tak naprawdę można użyć tylko jeden raz. Choć lepsze od metalowych, pilniki papierowe nie są najlepsze dla naszych paznokci. Świetnym wyborem są natomiast szklane pilniki. Wystarczy wydać ok. 15 złotych na dobrej jakości narzędzie do pielęgnacji. Potem nawet przez kilka lat można cieszyć się jego zaletami. Jest ich wiele, bo szklany pilniczek nie narusza struktury paznokcia. Jest najbezpieczniejszy i niezbyt mocny. Mimo to szybki i skuteczny. Różnicą pomiędzy nim, a innymi narzędziami jest jego delikatność.

Po opiłowaniu paznokcie nadal wyglądają zdrowo. Przy jego długotrwałym stosowaniu, łatwo zauważyć różnicę. Paznokcie wreszcie wyglądają dobrze. Wystarczy tylko piłować paznokcie w jedną stronę, a po każdym użyciu umyć narzędzie. Dzięki temu szklany pilniczek będzie nam służył przez lata.

1 Comment

elka 19 marca 2018 at 15:08

słyszałam kiedyś, że najlepszym pilniczkiem będzie szklany, ale on szybko się zużywa i trzeba kupować nowy, dlatego ja kupuje jak najtańszy i też się sprawdza

Leave a Comment