sobota, 25 maja, 2024

Gabinety kosmetologiczne oferują szeroką gamę zabiegów polegających na oczyszczaniu skóry twarzy. Dobór właściwej procedury pozwala na uzyskanie optymalnych efektów. Na co warto się zdecydować? Pod uwagę warto wziąć przede wszystkim typ skóry oraz jej defekty.

Dlaczego warto korzystać z gabinetowego oczyszczania skóry?

Podstawą pielęgnacji skóry jest jej oczyszczanie, dlatego należy pamiętać o nim każdego dnia i korzystać z niego rano i wieczorem. Na oczyszczoną skórę można następnie nałożyć kosmetyki pielęgnacyjne.

Do oczyszczania domowego można wybrać różne typy kosmetyków, na przykład mleczka, emulsje, żele, olejki czy mydła. Poza tym rutynę pielęgnacyjną można uzupełnić o dodatkowe zabiegi, między innymi o peelingi mechaniczne i chemiczne. Skórę można też oczyszczać specjalnymi akcesoriami, na przykład szczoteczkami.

Domowe oczyszczanie skóry, chociaż bardzo ważne, to jednak za mało, by skóra była dogłębnie oczyszczona. Właśnie dlatego raz na kilka miesięcy warto odwiedzić gabinet kosmetologiczny, aby skorzystać z profesjonalnego oczyszczania skóry.

Jakie zabiegi oczyszczania skóry oferują gabinety kosmetologiczne?

W gabinetach kosmetologicznych można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów oczyszczających skórę. Są one dobierane indywidualnie przez kosmetologa, aby uzyskać optymalne efekty – czystą, gładką skórę, zmniejszenie niedoskonałości i jednoczesny brak podrażnień.

1. Mikrodermabrazja diamentowa – jeden z najczęściej prowadzonych zabiegów, który polega na wykorzystaniu specjalnych urządzeń z głowicami diamentowymi skutecznie usuwającymi zalegający naskórek wraz z zanieczyszczeniami.

2. Oxybrazja – delikatny zabieg polegający na wykorzystaniu aktywnego tlenu, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia. Nadaje się także do delikatnej skóry twarzy.

3. Oczyszczanie manualne – stosowane w przypadku mocno zanieczyszczonej skóry tłustej, polega na ręcznym usuwaniu zanieczyszczeń po uprzednim rozpulchnieniu skóry.

4. Peelingi chemiczne – za ich pomocą można uzyskać efekt dokładnego oczyszczenia skóry poprzez złuszczenie jej warstwy wierzchniej z użyciem silnych kwasów, na przykład glikolowego, migdałowego, salicylowego.

5. Peeling kawitacyjny – wykorzystujący efekt kawitacji, aby uzyskać bardzo dobry efekt w usuwaniu zanieczyszczeń i odświeżaniu skóry.

6. Oczyszczanie wodorowe – nowość dostępna w wybranych gabinetach kosmetologicznych. Zabieg polega na wykorzystaniu wody nasyconej wodorem.

Kobietom chcącym wybrać dobry gabinet kosmetologiczny Gdynia prezentuje szeroką gamę zabiegów do wyboru. Z aktualnymi ofertami gabinetów można zapoznać się online.

0 Comments

Leave a Comment