niedziela, 14 kwietnia, 2024

Dobrze dobrana sukienka każdej pani pozwoli poczuć się pięknie i kobieco, podkreślić atuty sylwetki i umiejętnie zamaskować jej drobne niedoskonałości. Podpowiadamy, jak dobrać sukienkę do figury, aby doskonale się czuć i prezentować przy każdej okazji.

Jakie typy sylwetki się wyróżnia?

Styliści wyróżniają aż 12 różnych typów kobiecej sylwetki. Poszczególne rodzaje uzależnione są od wymiarów i proporcji, a ich znajomość znacznie ułatwia dobór idealnej garderoby, która wyeksponuje zalety i zamaskuje mankamenty. W ten sposób nawet panie, które nie mogą pochwalić się sylwetką modelki prosto z wybiegu, mogą doskonale wyglądać w sukience. Podpowiadamy, jakie fasony pasują do typów figury, które występują u największej liczby kobiet.

Znajdź odpowiednią sukienkę dla siebie na: https://hurtownialuka.pl/pl/54-sukienki-i-spodnice

Jaka sukienka dla sylwetki typu kielich?

Panie o sylwetce typu kielich mają szersze ramiona i większy biust, brak wyraźnego wcięcia w talii i długie nogi. W tym przypadku, należy zrównoważyć dysproporcje pomiędzy górą, a dołem sylwetki. Najlepiej będzie prezentować się sukienka z dopasowaną częścią górną i podkreśloną talią, ale rozszerzana na dole. Może to być model przed kolano lub nieco za kolano – można wyeksponować zgrabne nogi. Należy zaś unikać sukienek z odkrytymi ramionami oraz dekoltów w łódkę, które niepotrzebnie poszerzą ramiona.

Jaka sukienka dla figury typu klepsydra?

Klepsydra to klasyczna, typowo kobieca figura o zrównoważonych proporcjach, która jest marzeniem większości pań. Jej cechą charakterystyczną jest większy biust, wyraźnie zaznaczone wcięcie w talii, krągłe biodra i zgrabne pośladki. Panie, które mogą pochwalić się taką sylwetką dobrze będą prezentować się praktycznie w każdym fasonie sukienki. Obcisła sukienka pozwoli podkreślić kobiece atuty i przyciągać spojrzenia, a ta luźniejsza pomoże poczuć się swobodnie na nieformalnych okazjach.

Jaka sukienka dla figury typu jabłko?

Figura typu jabłko to rozbudowana górna część sylwetki i szczupłe nogi. Zwykle panie z taką figurą posiadają szerokie ramiona, większy biust, nieco wystający brzuszek i smukłe nogi oraz zgrabne pośladki. Do takiej figury dobrze będzie pasować zwiewna, dziewczęca sukienka o w miarę prostym kroju. Lepiej zrezygnować z drapowania czy zdobień w górnej części, które optycznie poszerzyłyby ramiona. Figurę optycznie wyszczupli dekolt w kształcie V oraz pionowe wzory (lub cięcie materiału). Sukienka może być krótsza, aby podkreślić zgrabne nogi.

Jaka sukienka dla figury typu gruszka?

Figura typu gruszka wyróżnia się szczupłymi ramionami, ładnie podkreślonym wcięciem w talii i szerszą dolną częścią sylwetki (krągłe biodra, masywne uda i łydki). Dla „gruszki” idealna będzie sukienka z odkrytymi ramionami i dekoltem, który pozwoli wyeksponować kształtny biust. Warto wybierać fasony podkreślające również wcięcie w talii. Dół powinien być rozszerzony, aby zamaskować zbyt masywne uda. Warto ją połączyć z butami na obcasie, które pozwolą wysmuklić nogi.

Partnerem artykułu jest Hurtownia Luka – hurtownialuka.pl

0 Comments

Leave a Comment