sobota, 25 maja, 2024

Włosy mają bardzo duży wpływ na nasz całościowy wygląd. Przez pryzmat włosów jesteśmy także odbierani przez inne osoby. Ogólnie rzecz biorąc, włosy są bardzo narażone na działanie wszelkich zanieczyszczeń, środowiska oraz innego rodzaju czynników zewnętrznych. Nikt nie chce mieć uszkodzonych, matowych oraz szorstkich włosów. Koniec także z rozdwajającymi się końcówkami. Co stosować poza szamponem, aby włosy były piękne i lśniące?

Tylko maska do włosów

Odpowiedź na to pytanie brzmi maska do włosów. Maseczka do włosów stosowana regularnie zapewnia włosom nie tylko nawilżenie, ale także jest o wiele, wiele silniejsza od różnego rodzaju odżywek. Maseczki działają w sposób wielotorowy. Nie tylko zabezpieczają włos, ale także je osłaniają. Na dodatek, sprawiają, że włosy są gładkie, błyszczące oraz miękkie. Maseczek na rynku jest naprawdę sporo. Każda osoba zainteresowana maseczką, powinna wiedzieć, czego potrzebują jej włosy.

Musimy określić przede wszystkim, czy nasze włosy są cienkie, czy też grube. Na te pierwsze, nie powinniśmy używać maseczek, które mocno regenerują. Takowe są zbyt ciężkie. Na same końcówki możemy jedynie użyć maseczki do włosów o działaniu mocno odbudowujących.

Osoby z puszącymi się włosami powinny pokusić się o maseczkę wygładzającą. Z kolei kobiety, które mają włosy farbowane, powinny kupować maski, które nie doprowadzają do wypłukiwania się farby.

Jak stosować maseczki?

Maska do włosów zawsze jest nakładana bezpośrednio po myciu włosów szamponem i spłukiwana po określonym czasie. Do spłukiwania także używamy szamponu i chłodnej wody. Czas na włosach maseczki różni się od poszczególnych rodzajów masek. Czasami jest to jedynie dziesięć minut, a w innych wypadkach jest to okres dwunastu godzin. Taki długi czas dotyczy masek, które silnie regenerują. Bardzo ważne jest to, aby maska została dokładnie spłukana z włosów. Nie możemy sobie pozwolić na mocniejsze obciążenie.

Tak naprawdę maska do włosów odżywia włos i mu zapewnia proteiny, czy też inne odżywcze substancje. Maseczki domowe, które przygotowuje się na bazie olejku rycynowego, kokosowego, jak i jajka, mogą także zdziałać cuda. Kluczem do sukcesu jest ich odpowiedni dobór.

Warto poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą pielęgnacji włosów. Niektórym przydają się informacje o stosowaniu szamponów przeciwko wypadaniu włosów. Ciekawy artykuł tutaj supermamy.papilot.pl/lifestyle/moda-i-uroda/16034/jak-stosowac-szampon-przeciw-wypadaniu-wlosow.

 

0 Comments

Leave a Comment