niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jakość koloryzacji odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o farbowanie — to nie ulega wątpliwości. Należy jednak wiedzieć, w jaki sposób można ją osiągnąć. Jakie środki warto wówczas wziąć pod uwagę? Odpowiadamy.

Farby do włosów bez amoniaku — czy są tak samo skuteczne?

Farby do włosów bez amoniaku wywołują pewne zaciekawienie szczególnie ze strony osób, które nigdy wcześniej ich nie używały. Należy jednak mieć świadomość, że w kontekście skuteczności nic nie ulega zmianie. Według niektórych ekspertów są one nawet lepsze pod względem utrzymaniu koloru, od tych, które amoniak posiadają.

Brak amoniaku to przede wszystkim pozbycie się wielu problemów skórnych. U niektórych osób często po zastosowaniu farby z dodatkiem amoniaku występuje przesuszenie się naskórka, co może doprowadzać do osłabiania cebulek i w konsekwencji wypadania.

Głównym zadaniem amoniaku jest powolne otwieranie się łusek włosa tak, aby sam pigment mógł na stałe ulokować się w ich strukturze. Właśnie tak uzyskuje się zmianę koloru, która utrzymuje się nawet podczas mycia.

W przypadku farb bez amoniaku w tym celu stosuje się naturalne ekstrakty pochodzenia roślinnego oraz mniejsze stężenia oksydantów w przypadku rozświetlania. Dodatkowo są one wzbogacone o olejki z kwiatów oraz ceramidy.

Farby do włosów bez amoniaku — jak długo utrzymują kolor?

Farba do włosów brąz utrzymuje kolor do około 28 dni. Należy jednak zaakcentować fakt, że można ją stosować o wiele częściej, niż produkty na bazie wodorku azotu. Są one delikatniejsze dla włosów oraz nie powodują rozdwajaniu się ich końców.

Substytuty amoniaku, takie jak MEA, czyli jego zamienniki, utrzymują żywy kolor, a włosy nabierają blasku. W skrócie: sam odcień utrzymuje się długo i przy okazji dbamy również o kondycję swoich włosów.

Farby do włosów bez amoniaku — czy znajdziemy je u fryzjera?

Oczywiście bez większych problemów wszystkie odcienie farb bez amoniaku znajdziemy u dobrego fryzjera. Jeśli jednak okaże się, że z pewnych powodów nie ma ich na stanie, można zamówić je przez Internet lub odwiedzając drogerie.

Dostępność farb jest dziś na tyle duża, że nikt nie będzie miał problemu z wybraniem konkretnego koloru, producenta lub dodatków, które powinny się tam znaleźć.

Odpowiadając, farby bez dodatku amoniaku są skuteczne oraz zapewniają intensywność koloru nawet do 28 dni. Są one świetną alternatywną dla osób cierpiących z powodu alergii oraz suchej skóry głowy.

0 Comments

Leave a Comment