sobota, 25 maja, 2024

Rozszerzone naczynka to problem, który dotyka wielu osób. Jednak zdecydowanie częściej pojawia się u kobiet niż u mężczyzn, a jego objawy nasilają się wraz z wiekiem. Chociaż rumień i tzw. pajączki są stosunkowo trudne do usunięcia, to z pomocą odpowiednich narzędzi można pozbyć się ich całkowicie. Poznaj skuteczną metodę zamykania naczynek.

Rozszerzone naczynka – przyczyny

Rozszerzone naczynka, nazywane też teleangiektazjami, wynikają z kruchości, powiększania się i przepuszczalności naczyń włosowatych, znajdujących się tuż pod skórą.

Wśród przyczyn powstawania rozszerzonych naczynek można wymienić: uwarunkowania genetyczne, wrodzoną nadwrażliwość skóry, zaburzenia krążenia czy też zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu. Z tego względu nasilenie problemu może pojawić się w okresie dojrzewania, ciąży czy menopauzy. Powodem powstawania rozszerzonych naczynek może być też nadciśnienie tętnicze. Wraz z wiekiem skłonność do rozszerzania naczynek krwionośnych się utrwala.

Inne czynniki, które mogą wpływać na występowanie „pajączków” to zanieczyszczenia środowiska, dieta wysokoprzetworzona, wahania temperatury, długotrwałe i zbyt intensywne opalanie się, mróz, wiatr, używki.

Skuteczny laser na naczynka

Zmiany naczyniowe przybierają różne postaci. Oprócz rozszerzonych naczynek występują też:

  • malformacje naczyniowe (znamiona typu „port wine”),
  • rumień na twarzy,
  • zmiany rubinowe,
  • naczyniaki,
  • trądzik różowaty.

Z każdą z tych zmian może poradzić sobie Cutera Excel V – jeden z najskuteczniejszych laserów na naczynka, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie to usuwa problemy naczyniowe bez skutków ubocznych czy długiego okresu rekonwalescencji. Siła impulsu Cutera Excel V przewyższa trzykrotnie moc laserów starszej generacji, a głowica umożliwiająca chłodzenie skóry podczas zabiegu, sprawia, że komfort terapii jest bardzo wysoki.

Cutera Excel V zamyka pękające naczynka nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Przynosi świetne efekty nawet w przypadku rozległych teleangiektazji na nogach. Laserowe zamykanie naczynek daje pewność trwałych efektów, jednak należy mieć na uwadze, że po pewnym czasie mogą pojawić się kolejne zmiany, zwłaszcza jeśli skóra ma do tego predyspozycje lub występują sprzyjające ku temu warunki.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. Wykonywany jest przez lekarza. Laserowe zamykanie naczynek na twarzy polega na wykonaniu serii „strzałów” świetlnych na powierzchni skóry. Impuls laserowy dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Światło lasera zostaje wchłonięte przez hemoglobinę. Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę, a zjawisko to nazywamy fototermolizą. Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje fotokoagulację. Rozszerzone naczynko zostaje obkurczone, trwale zamknięte, ulega wchłonięciu, przez co przestaje być widoczne na powierzchni skóry. Dodatkowo działanie lasera sprawia, że w miejscu leczonym, rozpoczyna się proces tworzenia zdrowego naskórka. Skóra staje się gładka, rozjaśniona i napięta.

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Przy niewielkich zmianach może się okazać, że jedna sesja wystarczy, by usunąć problem. W innych przypadkach lekarz może zalecić serię zabiegów. Kolejne zabiegi pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów, czyli całkowitego usunięcia rozszerzonych naczynek.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/.

0 Comments

Leave a Comment