czwartek, 29 lutego, 2024

Piękne, gęste i długie włosy to marzenie każdej kobiety. Włosy to jeden z elementów naszej urody, który wskazuje na to, czy jesteśmy zdrowi, młodzi i zadbani. Niestety nie wszystkie kobiety mogą cieszyć się grubymi i mocnymi kosmykami naturalnie. Do osiągnięcia zadowalającego efektu konieczne jest sięgnięcie po specjalne preparaty, które często kosztować mogą połowę, a nawet większość pensji miesięcznej. Lepiej więc postawić na proste, tanie, ale sprawdzone i skuteczne tricki, które stosowane były przez nasze prababcie. Dzięki nim włosy staną się odżywione, mocne, a ich wzrost znacząco przyśpieszy. Przekonaj się sama!

Stosowanie płynnej elastyny i kolagenu

Elastyna i kolagen to niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy i porostu włosów. Elastyna dba o zdrowie i wygląd skóry głowy, która odpowiada za produkowanie i wzrost nowych włosów. Kolagen zaś dba o to, by nowe włosy były grube, zdrowie i mocne. Warto więc stosować płynną elastynę i kolagen i wcierać je każdego dnia we włosy na czubku głowy. Następnie należy zawinąć kosmyki w ręcznik i pozostawić tak składniki na trzydzieści minut. Ręcznik sprawi, że głowa i włosy zagrzeją się, a dzięki temu składniki lepiej będą wchłaniać się do skóry i cebulek włosów. Po tym czasie należy zmyć kosmetyki z włosów i pozostawić kosmyki do wysuszenia.

Gdzie kupić elastynę i kolagen: apteki, sklepy ze zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami. Sklepy z preparatami i składnikami do tworzenia domowych kosmetyków.

Naturalne maseczki na włosy

Kolejną propozycją pochodzącą od naszych babć i prababć są naturalne domowe maseczki na włosy. Jest wiele przepisów, które doskonale nadają się do każdego rodzaju włosów. Idealną maską do włosów słabych i zniszczonych jest maseczka z miodu i białka jajek. Oba składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać, a następnie rozprowadzić na całej długości włosów. Po 30-60 minutach trzeba zmyć maseczkę ciepłą wodą. Tego rodzaju domowe kosmetyki na włosy dostarczają do cebulek silne składniki odżywcze, które wzmacniają, przyśpieszają porost i rewitalizują kosmyki.

Korzystając z tych tricków możesz mieć pewność, że w kilka tygodni Twoje włosy odzyskają blask i staną się miękkie i gładkie. Będą wyglądać młodo i zdrowo, co na pewno doskonale wpłynie na Twoje samopoczucie. Zobacz jak niewiele trzeba, by uzyskać zadowalający efekt.

0 Comments

Leave a Comment