sobota, 25 maja, 2024

Istnieją różne rodzaje cer. Każdy z nas posiada swoją własną odmianę różnych typów. Dlatego kluczem do pięknego wyglądu skóry twarzy jest indywidualne podejście do sposobu jej pielęgnacji.

Jeśli zależy ci na pięknym wyglądzie skóry musisz zwracać uwagę na jej potrzeby. Bardzo często skóra daje nam sygnały, jak powinniśmy właściwie ją pielęgnować. Należy słuchać swojego organizmu i postępować zgodnie z jego potrzebami. Bardzo często kierujemy się reklamami, ślepo ufamy w działanie kosmetyków, które ktoś nam polecił. Taki sposób działania nie zawsze się sprawdza. Jednak niezależnie od tego, jaką mamy skórę każda cera potrzebuje dobrego odżywienia.

Nasza skóra codziennie narażona jest na bardzo wiele elementów, które mogą jej szkodzić. Latem promienie słoneczne mogą powodować utratę elastyczności, zimą nadmierny chłód może potęgować wysuszanie się skóry i utratę nawilżenia. Konieczne jest więc, by w czasie trwania całego roku umiejętnie dostarczać cerze właściwe składniki odżywcze. Jeśli masz skórę przetłuszczającą się, która ma tendencję do zapychania to musisz unikać takich preparatów, które mają gęstą i ciężką konsystencję.

Warto użyć bogatszego w składniki odżywcze kremu na noc. Na dzień lepiej wybierać lekkie kosmetyki, które dodatkowo nie obciążą skóry. Jeśli twoja skóra jest zmęczona i szara i potrzebuje dużej dawki odżywienia możesz sobie pozwolić na maseczkę, która pozostawiona na twarzy przez dłuższy czas będzie znacznie bardziej odżywiała niż zwykły krem i korzystnie wpłynie na stan skóry.

1 Comment

karcia 19 marca 2018 at 15:05

należy pamiętać, że w każdej porze roku nie wszystkie kosmetyki się nadzą

Leave a Comment