sobota, 25 maja, 2024

Każdy z nas chciałby pięknie wyglądać. A piękny wygląd nie wiąże się sam z siebie. Wynika on z genów oraz z tego, jak o siebie zadbamy. Dbałość o siebie, swoje zdrowie ma wpływ na nasz wyglądamy i jak się czujemy.

Dużo lepiej wygląda osoba wyspana, uśmiechnięta, wypoczęta, wyprostowana, a inaczej ktoś przygarbiony, smutny, z worami pod oczami. Jest mnóstwo sposobów na poprawienie swojego wyglądu, z których bardzo często ludzie korzystają. Jednym z nich są zabiegi poprawiające wygląd skóry, inne to operacje plastyczne, które poprawiają wszystko to, co sobie pacjent życzy. O ile dla osób starszych, których skóra jest opadająca, nieestetyczna, istnieje jakieś wytłumaczenie dla korzystania z tego typu sposobów, o tyle dla ludzi młodych, zdrowych operacje plastyczne to jakaś magia.

Człowiek jednak posiada wolną wolę oraz możliwość decydowania o swoim życiu, jak również swoim ciele. Ciężko jest komuś wmówić pogódź się ze swoim wyglądem, z upływającym czasem. Dlatego trzeba działać rozsądnie we wszystkim. Jeśli ktoś będzie zawzięty w swoim postanowieniu to i tak odwiedzi lekarza i uda się na zabieg. Na świecie jest mnóstwo osób, które są zdeformowane poprzez różne choroby i oni błagaliby, żeby wyglądać jak ludzie, którzy chcą iść sobie „coś poprawić”. Tak samo jak są osoby, którym nie przeszkadza dodatkowa zmarszczka ani po ciążowy brzuszek. Zawsze uznaje zasadę, że przede wszystkim mam podobać się sobie, dopiero reszcie świata.

Jeżeli jakiś człowiek jest zadowolony z tego jak wygląda, podoba się sobie to nie będzie chciał zmian. Jeśli ktoś nie akceptuje siebie takiego, jakim jest to zawsze będzie dążył, by to zmienić.

1 Comment

rotka 19 marca 2018 at 14:52

pracuje w korporacji i tam patrzą jak się człowiek ubiera, do klienta zawsze trzeba się ubrać porządnie a nie w jakiś obdartusach, od razu inaczej patrzą na ciebie

Leave a Comment