sobota, 25 maja, 2024

Moda to dość często bardzo pomijany temat w czasie kwarantanny – nic dziwnego, ponieważ nikt nie ma ochoty wychodzić z domu. Pomimo iż teoretycznie kwarantanna wcale nie wpływa na to, jak wyglądamy, to powoli zmienia sposób, w jaki się ubieramy.

Wiele zależy od aktualnej sytuacji

Moda zmienia się bardzo szybko, jednakże wiele również zależy od tego, z jakiej subkultury dany człowiek pochodzi, z jakiej warstwy społecznej, jaki ma charakter etc. Nie da się przewidzieć całkowitego toku trendów modowych, jednakże z całą pewnością można powiedzieć że wiele kobiet i mężczyzn w Polsce nie nosi ,,najnowszych rzeczy z wczorajszego wybiegu” z racji tego że zazwyczaj preferują oni/one rzeczy na co dzień, które nie wyróżniają się aż tak mocno. Co ciekawe, zakupy w internecie stają się coraz popularniejszym miejscem, w którym wiele osób prezentuje swoje kroje, oraz starają się wyznaczać najnowszą modę. Dużo ludzi nie lubi zatłoczonych miejsc. Szczególnie takie sytuacje są widoczne podczas świąt, czy aktualnie podczas kwarantanny. Dlatego też zamawianie rzeczy online może nam pomóc w zrobienie zakupów najnowszych krojów na spokojnie, w zaciszu własnego domu. Co ciekawe, niektóre firmy za drobną opłatą, są w stanie dostarczyć nam nasze codzienne zakupy wprost do naszego domostwa, więc nie musimy się również martwić o to, żeby ruszać się gdzieś z własnych czterech ścian.

Moda w dużych miastach

Wystarczy udać się do pierwszego, większego miasta (Warszawa, Katowice, Gdynia), aby zauważyć, że moda w tych miejscach znacząco różni się od mniejszych miast oraz wsi. Najczęściej jest to spowodowane tym, że ludzie mają znacząco mniejszy dystans do przebycia, dlatego też jest to zazwyczaj ubiór lżejszy, oraz bardziej nastawiony na elegancję niż praktyczność, oraz ostatnio często widzi się dodatek maseczek zasłaniających twarz. Większość z nich jest zrobiona z bawełny, oraz z dnia na dzień widuje się coraz bardziej nieprawdopodobne kroje, na przykład z papieżem bądź flagą Albanii.

Gdzie je dostać?

Każdy blog modowy w internecie przekrzykuje się z innymi że akurat to ich design maseczek przeciwko Chińskiej grypie jest najlepszy, jednakże wiele z nich zapomina, że wirusy zatrzymywane są tylko w maskach które posiadają filtry typu N99-N100 – czyli takie, które filtrują do 99.9% zanieczyszczeń – w tym i wirusy. Co prawda dostaniemy takie ,,modne maseczki” również i w stacjonarnych sklepach, ale wiele osób wybiera mimo wszystko sklepy internetowe, ponieważ pozwalają one na zrobienie zakupów często też w niższych cenach, niż normalnie w sklepach na miejscu. Nikt chyba nie lubi wydawać więcej, dlatego też kupno maseczek w internecie przyciąga coraz więcej osób – przez co ich ceny nieraz potrafiły osiągnąć zawrotne sumy, jak na przykład na początku marca, gdzie mała grupa ludzi wykupiła całe zapasy maseczek, płynów do dezynfekcji oraz innych przedmiotów pozwalających ograniczyć ryzyko – i sprzedawała je po niebotycznych sumach na stronach aukcyjnych.

0 Comments

Leave a Comment