niedziela, 14 kwietnia, 2024

Nieśmiertelniki z grawerem to ozdoby bardzo chętnie wybierane przez mężczyzn, choć projektanci biżuterii proponują je również kobietom. Dodatki tego typu są proste, dlatego nie wychodzą z mody i pasują do większości stylizacji. O czym powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na zakup nieśmiertelnika z grawerem? Które modele są najmodniejsze w nadchodzącym sezonie?

Nieśmiertelniki z grawerem na każdą okazję

Pierwotnie nieśmiertelniki były tylko i wyłącznie gadżetami praktycznymi. Dedykowano je żołnierzom. Zadaniem nieśmiertelnika miało być umożliwienie identyfikacji jego właściciela. Współcześnie nieśmiertelniki traktowane są jako ozdoby. Z tego też względu dostępne są w różnych fantazyjnych wariantach. Obecnie możemy kupić nieśmiertelniki w kolorze srebrnym, złotym, czarnym, brązowym, a nawet w kolorze różowego złota. Gadżety mogą mieć różne wykończenie – połyskujące, matowe, satynowane, drapane.

Większość nieśmiertelników zawieszona jest na cienkim, kulkowym łańcuszku. Znajdziemy również modele z innymi łańcuszkami, a także nieśmiertelniki w postaci breloczków.

W nadchodzącym sezonie ponownie modne będą nieśmiertelniki z symbolami religijnymi lub chińskimi znakami. Popularnym trendem jest noszenie więcej niż jednego nieśmiertelnika, ewentualnie nieśmiertelnika z dodatkową ozdobą – na przykład wykonaną ze stali czy skóry naturalnej.

Grawer jest najważniejszy

Ogromna popularność nieśmiertelników wynika z faktu, że dodatki te przeznaczone są do grawerowania. Możemy wyryć na nich dowolny napis lub rysunek. Jeżeli nie mamy własnych pomysłów, możemy inspirować się gotowymi szablonami. W zależności od naszych upodobań wybieramy wielkość, rodzaj i kolor czcionki.

Producenci biżuterii radzą, żeby dobrze przemyśleć treść graweru. Tylko w momencie, gdy będzie ona trafiona ozdoba będzie noszona chętnie i często. Większość osób decyduje się na grawerowanie imion lub inicjałów bliskich im osób. Wybierane są także cytaty, hasła motywacyjne, ważne miejsca i daty.

Nieśmiertelnik z grawerem – czym powinniśmy się kierować przy zakupie

Zanim kupimy nieśmiertelnik męski z grawerem, zastanówmy się jakie są nasze potrzeby. Czy będziemy nosić ozdobę na szyi, czy też wolimy przypiąć ją do kluczy lub paska? Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup nieśmiertelnika na łańcuszku, dobierzmy model, który będzie pasował do naszego stylu, a także typu urody (ciepłe typu kolorystyczne dobrze wyglądają w biżuterii złotej, natomiast osoby o chłodnym odcieniu skóry i włosów najlepiej prezentują się w srebrnych ozdobach). Osoby które lubią, gdy ich biżuteria przyciąga spojrzenia mogą rozważyć zakup bardzo ozdobnych nieśmiertelników. W ich przypadku świetnie sprawdzą się również nieśmiertelniki z dodatkowymi ozdobami.

Czy nieśmiertelnik z grawerem będzie odpowiedni na prezent?

Nieśmiertelniki z grawerem często są wybierane na prezent. Pamiętajmy jednak, że tego typu dodatki lepiej jest podarować osobie, z którą mamy bliskie relacje. W przypadku nieśmiertelników na prezent dobrze jest zwrócić uwagę na materiały z jakich wykonana jest ozdoba. Zdecydowanie najbezpieczniej jest kupić nieśmiertelnik wykonany z hipoalergicznej stali szlachetnej (będzie ona odpowiednia nawet dla osób, które mają alergię na metal).

Kupując naszyjnik z nieśmiertelnikiem musimy upewnić się jaka długość łańcuszka będzie odpowiednia. Nieśmiertelniki są zazwyczaj noszone na dłuższych łańcuszkach. Zasada ta dotyczy zwłaszcza mężczyzn ubierających się bardzo formalnie – muszą mieć oni możliwość zakrycia biżuterii koszulą.

0 Comments

Leave a Comment