niedziela, 23 czerwca, 2024

Współczesne rozwiązania do sterowania ogrzewaniem podłogowym oferują coraz więcej funkcji w zakresie kontroli temperatury w domu. Mogą być wyposażone w inteligentne technologie oraz zaskakiwać niebanalnym wzornictwem. Oto dowody!

Dom w stylu SMART

Popularność inteligentnej automatyki domowej rośnie. Nic dziwnego – takie rozwiązania pozwalają na pełną kontrolę zużycia energii, komfort obsługi i realne oszczędności. Przykładem rozwiązania, które wpisuje się w koncepcję inteligentnego domu jest termostat MWD5 do ogrzewania podłogowego firmy TECE.

Urządzenie zostało wyposażone w moduł WiFi, który umożliwia zdalne sterowanie i kontrolę temperatury w pomieszczeniach z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy dostęp do Internetu i dedykowana, bezpłatna aplikacja dla systemów Android oraz iOS. Dzięki wbudowanemu modułowi nie ma potrzeby zakupu dodatkowej bramki internetowej.

Termostat MWD5 posiada intuicyjny interfejs oraz kolorowy, 2-calowy wyświetlacz. Minimalistyczny, nowoczesny design oraz wymienna oprawa umożliwia wizualne dopasowanie urządzenia do stylu wnętrza. Sterownik jest także łatwy w konfiguracji, m.in. dzięki intuicyjnemu przewodnikowi, który przeprowadza użytkownika przez proces instalacji urządzenia.

Z poziomu aplikacji i termostatu, nawet w sytuacji braku połączenia z Internetem, użytkownik ma pełną kontrolę nad temperaturą w domu.

Moduł w szklanej oprawie

Sterowniki do podłogówki zaskakują nie tylko wielofunkcyjnością, ale także ciekawym wzornictwem. W ofercie termostatów TECEfloor znajdziemy model, w którym element sterujący DT 230 V zamknięto w szklanej obudowie dostępnej w trzech wariantach – białej, czarnej i pomarańczowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość doboru koloru  odpowiadającego barwom wnętrza.

Termostat może współpracować z modułami sterowania EZC TECEfloor lub działać jako indywidualne rozwiązanie w bezpośrednim połączniu z elementem wykonawczym, na przykład siłownikiem zainstalowanym na rozdzielaczu (rozdzielacze bez układów mieszających). Zakres nastaw wynosi od +10 do +28°C.

Urządzenie tworzy spójną estetycznie kompozycję z innymi produktami marki TECE – przyciskami spłukującymi TECEloop i TECEsquare ze szkła hartowanego oraz odwodnieniem liniowym TECEdrainline wyposażonym w ruszt wykonany z tego materiału. Pozwala to na skompletowanie zestawu, który nada wnętrzu łazienki unikalny, minimalistyczny wygląd. Termostat przeznaczony jest do użytku we wszystkich rodzajach pomieszczeń.

0 Comments

Leave a Comment