niedziela, 23 czerwca, 2024

Cruelty free to pojęcie, które w ostatnim czasie jest na topie. Są często używane w przekazach medialnych, społecznych. Wiele osób, sięgając po kosmetyki sprawdza czy są one cruelty free. Co dokładnie znaczy to określenie? Jakie kosmetyki można tym mianem określić? 

Czym jest określenie cruelty free?

Trend dbania o planetę, o jej zasoby przybrał w ostatnich latach na sile. To nie tylko manifesty społeczne, które mają ograniczyć zanieczyszczenie planety, ale również wszelkie działania mające na celu ochronę zwierząt i roślin. Jednym z takich ruchów jest cruelty free. W dosłownym tłumaczeniu to „wolne od okrucieństwa”. Jest to zwrot utożsamiany z branżą kosmetyczną. Kosmetyki cruelty free, które oferuje Find Your Beauty Michalina Konkol, to kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach. Takie oznaczenie jest dowodem na to, że podczas produkcji preparatu nie ucierpiało żadne zwierzę , nie były na nim przeprowadzane eksperymenty czy testy laboratoryjne. Dzięki takiemu oznaczeniu, klient ma pewność, że normy moralne wyznaczone przez firmę są zachowane. By marka mogła nazwać się przedsiębiorstwem cruelty free, musi dokładnie weryfikować dostawców półproduktów, nie może zlecać innym koncernom testów na zwierzętach. 

Co ważne, by marka mogła nazwać się przedsiębiorstwem „cruelty free”, nie może zlecać testów na zwierzętach również innym koncernom, a także musi dokładnie weryfikować dostawców półproduktów, by mieć pewność, że i oni nie stosują jakichkolwiek nieuczciwych praktyk i form okrucieństwa. Certyfikat cruelty free przyznaje organizacja PETA, która walczy o prawa zwierząt. 

Kosmetyki cruelty free – dlaczego warto używać?

Kosmetyki cruelty free są kategorią produktów, które bardzo popularna w ostatnich latach. Rosnąca świadomość potrzeby ochrony zwierząt, sprawia, że coraz więcej osób, nie chce przyczyniać się do ich cierpienia i wybiera kosmetyki, które mają stosowne oznaczenia i nie są okraszone cierpieniem zwierząt. Takie kosmetyki oznaczone są symbolem królika. Wybór tego typu kosmetyków, jest nie tylko wyborem dla zdrowia planety, ale również dla zdrowia skóry. Produkty są bezpieczne dla skóry i odżywiają ją i pielęgnują. Nie powodują  podrażnień i zmian alergicznych.

0 Comments

Leave a Comment