sobota, 25 maja, 2024

Cera ma to do siebie, że trzeba o nią odpowiednio dbać. W tym wszystkim najważniejsza jest oczywiście regularność. Pojedyncza pielęgnacja naprawdę nic nie daje. Poszczególne etapy powinny nam wejść w krew. Jest to niemal obowiązkowe. Jak dbać o cerę? Postarajmy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Grunt to odpowiednie oczyszczenie

W pielęgnowaniu cery najważniejsze jest przede wszystkim odpowiednie jej oczyszczenie. Samo oczyszczenie traktować się powinno jako mały rytuał piękna przed położeniem się do łóżka. Tak naprawdę oczyszczanie wieczorne jest dużo łatwiejsze od tego porannego.

Kolorowe kosmetyku w połączeniu z łojem oraz atmosferycznymi zanieczyszczeniami zatykają pory. Skóra przez to źle oddycha. Samo oddychanie jest niezwykle istotne dla świeżego wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia. Co wybrać żel do mycia twarzy czy piankę https://kafeteria.pl/27759,zel-do-mycia-twarzy-czy-pianka-co-bedzie-lepsze?ticket=829f03e3894b289e35004c544ab456c4 ? Jest to kwestia mocno indywidualna.

Demakijaż jest w zasadzie pierwszym krokiem wieczornej toalety. Oczyszczanie powinno być dokładne, ale jednocześnie nie może być agresywne. Używanie kosmetyków źle dobranych, czy też za bardzo intensywnych nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nie tylko niszczą one ochronną warstwę skóry, ale tak naprawdę zaburzają całą gospodarkę lipidową cery.

Prowadzą do odwodnienia. Trzeba się także liczyć z rozszerzaniem naczynek oraz podrażnieniem. Całość wygląda naprawdę nieestetycznie. Zarówno żel, jak i pianka będą dobrym wyborem. Zrezygnujmy jednak z mydła.

Domowe SPA

Złuszczanie regularne martwego naskórka jest potrzebne dla zachowania skóry twarzy w naprawdę dobrej kondycji. Peeling cotygodniowy jest idealnym rozwiązaniem. Jego brak w pielęgnowaniu cery sprawia, że skóra nie odnawia się, a co za tym idzie, traci blask, a do tego robi się ziemista.

Z intensywnością nie wolno przesadzać. Sam rodzaj peelingu dobrany powinien być w sposób odpowiedni do wymagań indywidualnych cery. Nie stawiajmy na radykalne rozwiązania. Skóra twarzy jest bardzo delikatna i potrzebuje bardzo delikatnych kosmetyków. One skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a także martwy naskórek. Takowym produktem są delikatne żele oczyszczające z peelingiem. Tego typu kosmetyk złuszcza, oczyszcza i wygładza cerę. Serwujemy naszej cerze naturalną regenerację.

Tego typu kosmetyki są wykonywane z myślą o wrażliwej skórze, która ma skłonności do niedoskonałości. Z racji na działanie bardzo delikatne możemy go stosować częściej niż raz w ciągu tygodnia. Szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, gdy skóra potrzebuje zdecydowanie najbardziej regeneracji.

 

0 Comments

Leave a Comment