sobota, 25 maja, 2024

W codziennym życiu bardzo wiele kobiet jak i mężczyzn boryka się z problemem jakim są opuchnięcia wokół oczu oraz tak zwane ”woreczki pod oczami”, których wiele osób bez skutecznie pragnie się pozbyć.

Nasz organizm z braku snu bądź nadmiaru pokazuje nam wyniki po przez opuchnięcia, często również choroby na które cierpimy odzwierciedlają się po przez podkrążenia oczu. Za nim zaczniesz walczyć z problemami opuchnięć niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem pierwszego kontaktu by upewnić się, iż nie jest to podłożem choroby przewlekłej. Po upewnieniu się przystąp do wypróbowania ciekawych i zarazem prostych domowych sposobów.

Pierwszym sposobem jest zielona herbata. Należy zaparzyć ją a następnie woreczek przyłożyć w miejscu wystąpienia opuchnięć do ostygnięcia. Ciepło i wartości odżywcze zielonej herbaty powinny zniwelować opuchnięcia. Można również zieloną herbatę zastąpić rumiankiem, miętą, szałwią czy zwykłą torebką herbaty. Kolejnym popularnym sposobem jest liści kapusty, którego należy wcześniej odpowiednio sparzyć w gotującej się wodzie a następnie przyłożyć w miejsce naszego problemu. Bardzo popularnym sposobem jest nasz zwykły zielony ogórek, którego kroimy w grube plastry i przykładamy w okolice naszych opuchnięć. Należy pamiętać iż ogórek musi być zimny- prosto z lodówki. Ogórek można także zastąpić pomarańczą bądź cytryną lub miąższem z arbuza, mango.

1 Comment

anka_w 19 marca 2018 at 15:00

jeszcze zielonej herbaty nie próbowałam, a sposoby z kapustą – pierwsze słyszę 😉

Leave a Comment