niedziela, 14 kwietnia, 2024

Chyba każdy z nas chce być pięknie opalonym. Gdy nasza skora nabiera brązowego odcienia, to od razu czujemy się lepiej, a także lepiej się prezentujemy. Nasz humor także się od razu poprawia. Okazuje się jednak, że opalać trzeba, się umieć. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni olejek do opalania. Czym jest olejek do opalania? Jak go aplikować? Pora znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Olejek do opalania – co to takiego?

Posiadanie opalenizny brązowej, czy też złocistej dla wielu osób jest wyznacznikiem udanych wakacji. Trudno jednak uzyskać tak piękną opaleniznę, gdyby się nie użyło odpowiednich produktów do opalania. Co więcej, zastosowanie ochrony słonecznej sprawi, że nasza skóra uniknie bolesnych poparzeń. Warto zadbać o kwestie zdrowotności.

Na rynku można znaleźć sporo produktów służących opalaniu. Moją one przeróżną ochronę słoneczną. Różnią się one pomiędzy sobą odmiennymi właściwościami. Chyba jednym z najpopularniejszych produktów jest olejek do opalania.

Olejek do opalania jest kosmetykiem, który może się pochwalić różnego rodzaju właściwościami. Olejek do opalania nie tylko chroni przed słonecznymi promieniami, ale także pielęgnuje naszą skórę. Olejki mogą mieć przeróżną konsystencję, a także różną przeciwsłoneczną ochronę. Na rynku możemy spotkać, chociażby olejki z filtrem SPF15, a także z filtrem SPF50.

Aplikacja olejku do opalania

Mogłoby się wydawać, że w aplikacji poprawnej olejku do opalania nie ma w rzeczywistości niczego skomplikowanego. Od tego, jak nałożymy produkt, zależy to, w jakim konkretnie stopniu olejek będzie nas chronił przed promieniami słonecznymi. Nawet olejek do opalania z najwyższym filtrem nie zapewni nam odpowiedniej ochrony, gdy zostanie zaaplikowany w sposób niepoprawny. Niedokładna aplikacja doprowadzi tylko do tego, że opalimy się nierównomiernie. Do tego narazimy swoją skórę na liczne poparzenia oraz powstanie przebarwień, które są trudne do usunięcia.

Jak zatem aplikować olejek do opalania? Olejek zawsze się nakłada na czystą, jak i suchą skórę. Aplikowanie olejku na spoconą skórę sprawia, że produkt się nie wchłonie i spłynie. Olejek zawsze nakładamy z wyprzedzeniem. Powinno to być minimum trzydzieści minut przed opalaniem. Przez ten czas olejek zdąży się już wchłonąć i będzie chronić naszą skórę. Błędna jest aplikacja olejku na plaży. Wówczas wszelkie promienie są już tak silne, że może dojść do poparzenia. Lepiej zróbmy to, będąc jeszcze w hotelu. Tak będzie po prostu bezpieczniej.

0 Comments

Leave a Comment