niedziela, 23 czerwca, 2024

Wybór butów roboczych często jest bagatelizowany przez ludzi. Jednak obojętne wybranie butów roboczych, najczęściej tych najtańszych, nie kończy się dobrze. Najczęściej jest to kupno nowych, lepszych i wygodniejszych. A w najgorszych wypadkach – poparzeniami stopy. Dlatego warto wybrać się do sklepu BHP, wiedząc po co tam idziemy. Jak wybrać odpowiednie buty robocze? Czym się sugerować przy ich wyborze? Odpowiadamy poniżej. 

Analiza miejsca pracy

Bardzo ważnym czynnikiem do wyboru obuwia roboczego będzie miejsce, w którym pracujemy. Nierozsądnym byłoby używania butów na budowie, których głównym przeznaczeniem jest magazyn. Do pracy na dużych halach najlepiej wybrać model, który pozwala stopie oddychać. Do pracy w ogrodzie czy budowie należy wybrać buty, które posiadają twardą podeszwę, odporną na przebicia i lepszej jakości blachę. Do pracy na zewnątrz najlepiej pomyśleć o obuwiu, które posiada wodoodporność.

Oczywiście istnieją też branże, które wymagają bardziej specjalistycznego obuwia. W takich wypadkach warto sprawdzić ofertę renomowanych Sklepów BHP, gdzie można znaleźć obuwie dopasowane do danego przemysłu.

Odpowiednia jakość materiału

Istotnym elementem będzie dobór materiału naszej odzieży roboczej, w tym wypadku naszych butów ochronnych. Wybór wierzchniej strony buta podyktowany będzie warunkami i miejscem pracy, w którym pracujemy. Na magazyny sprawdzi się lekkie obuwie, które da nam większą swobodę w poruszaniu się, zaś skórzane i masywniej zbudowane buty — będą idealnym wyborem na budowę czy pracę w terenie. Sklepy BHP posiadają bardzo często w swoich ofertach buty ochronne z nubuku, skóry licowej czy też tworzywa sztucznego. Oczywiście waga też ma duże znaczenie przy wyborze buta, znaczną część dnia spędzamy, przemieszczając się w tym obuwiu, dlatego im lżejsze buty, tym większa wygoda poruszania się. Niestety trudno będzie znaleźć obuwie na budowę czy pracę w terenie, które będzie i bezpieczne i lekkie jednocześnie, dlatego w takich wypadkach, należy postawić bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Czy warto oszczędzać na butach roboczych?

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam powiedzieć, że na takich produktach, jakimi są buty ochronne, nie warto oszczędzać. Jeżeli chcemy produkty najwyższej jakości, jednocześnie z dobrych materiałów, będące butami wygodnymi, musimy odpowiednio dobrać je w Sklepie BHP. Sklepy takie często posiadają szeroką gamę produktów, z których można wybrać najlepszą opcję dla nas. Często również, w renomowanych sklepach można przeczytać opinie zadowolonych klientów, co pomoże nam w doborze odpowiedniego obuwia, które będzie cieszyło nasze nogi przez wiele lat.

0 Comments

Leave a Comment