sobota, 25 maja, 2024

Botox to jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jego popularność wynika z szybkich i spektakularnych efektów, które utrzymują się nawet do pół roku. Najczęściej wykorzystywany jest do zmniejszenia zmarszczek, ale swoje zastosowanie znalazł także w medycynie. Jak wygląda zabieg z użyciem botoxu? Jak się do niego przygotować?

Botox – jak wygląda zabieg?

Botox, używany w zabiegach medycyny estetycznej jest produkowany na bazie toksyny botulinowej. Są to bakterie, które odpowiadają za powstawanie jadu kiełbasianego. Zjedzenie tej toksyny jest niebezpieczne dla zdrowia, ale wstrzyknięcie jej w skórę przynosi spektakularne efekty. Botox w Katowicach to zabieg, który polega na kontrolowanym wstrzykiwaniu botuliny w miejsca, w których pojawiają się zmarszczki. Preparat jest wprowadzany w wybrany mięsień za pomocą strzykawki. Wstrzyknięcie botoksu sprawia, że praca mięśni zostaje zatrzymana. Dzięki temu skóra przestaje się marszczyć i fałdować.

Pozwala to na uzyskanie efektu gładkiej, jędrnej i młodej skóry. Zabieg nie trwa więcej niż 20 minut. Nie należy do przyjemnych zabiegów, ze względu na użycie do niego strzykawki i igły, ale jest zabiegiem bezbolesnym. Efekty zabiegu są widoczne już po dwóch dniach. W zależności od stanu skóry, efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Warto jednak pamiętać, by równolegle do terapii botoksem, wykonywać inne zabiegi, które niwelują zmarszczki i sprawiają, ze skóra odzyskuje swoją jędrność.

Botox – jak przygotować się do zabiegu?

Każdy zabieg czy to wstrzykiwanie botoxu, czy powiększanie ust w Katowicach wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto wiedzieć na czym polega dany zabieg, wówczas łatwiej i szybciej się do niego przygotujemy. Botox jest tym zabiegiem, który zbyt dużych przygotowań nie wymaga. Przed zabiegiem, lekarz ogląda dokładnie skórę i zaznacza miejsca, w które preparat ma zostać wstrzyknięty. Wywiad przed zabiegiem obejmuje pytania o choroby przewlekłe i przyjmowane na stałe leki. Następnie skóra zostaje odtłuszczona i zdezynfekowana. Po tym lekarz przystępuje do wprowadzenia botoxu do skóry.

0 Comments

Leave a Comment