czwartek, 29 lutego, 2024

Medycyna estetyczna to wszelkie zabiegi, które mają na celu poprawę atrakcyjności ciała człowieka. Była znana już w okresie starożytnych cywilizacji. Wszelkie zabiegi, które mają poprawić samopoczucie i sprawić, że pozbędziemy się defektów estetycznych przekładają się na satysfakcję pacjenta. Dlaczego warto korzystać z medycyny estetycznej? Jakie zabiegi i kto powinien  z nich skorzystać?

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu usunięcie defektów kosmetycznych i tym samym poprawę samopoczucia. Każdy z zabiegów wykonywany jest przy użyciu najnowszej technologii czy to w zakresie sprzętu, czy to w zakresie użytych substancji. Medycyna estetyczna w Białymstoku przeprowadza takie zabiegi jak: wypełnianie zmarszczek, odmładzanie skóry, poprawiania kształtu twarzy, niwelowanie cieni pod oczami, usuwanie cellulitu i rozstępów. Nadmiar tkanki tłuszczowej czy blizny również są likwidowane poprzez medycynę estetyczną. Do zabiegów należą także zwężanie i zamykanie porów skóry, usuwanie tatuaży, znamion czy brodawek, a także trwałe usuwanie owłosienia. W trakcie zabiegów wykorzystywane są fale radiowe, podciśnienie, światło IPL/E-Ligt, laser frakcyjny czy lasery biostymulujące. 

Zalety medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej, na przykład te wykonywane w Zaffiro w Buałymstoku, mogą poprawić wygląd i samopoczucie. Oczywiście ważne jest, by były stosowane z umiarem. Salony medycyny estetycznej oferują szeroki wachlarz usług, który pozwoli odmłodzić ciało i pozbyć się defektów. Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów, można odmłodzić skórę, skorygować zmarszczki czy pozbyć się trądziku, cellulitu, rozstępów, a nawet niechcianego owłosienia. Chcąc skorygować to, co nam się nie podoba, należy umówić się na zabieg i po wywiadzie dobrać najlepszy sposób usunięcia defektu. Jeśli defekt dotyczy głębszych mankamentów dermatologicznych, z pomocą przychodzą metody z użyciem lasera, bądź wstrzykiwanie odpowiednich substancji. Właściwie przeprowadzony zabieg przyniesie zadowalające efekty. 

0 Comments

Leave a Comment