niedziela, 14 kwietnia, 2024

Catering dietetyczny jest obecnie bardzo popularną formą dostarczania organizmowi posiłków, które przygotowywane są pod indywidualne potrzeby oraz preferencje. Na rynku jest wiele firm oferujących menu z dowozem do domu czy też biura. Jak w tym gąszczu znaleźć te, na które warto postawić mając nadzieję, że zjemy nie tylko smacznie i zdrowo, ale również świeżo?

Dieta pudełkowa – czym sobie zasłużyła na taką popularność?

Catering pudełkowy (np. diet4u.pl) jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym, co sprawia, że zyskuje coraz większą popularność. Żyjemy szybko, mamy coraz mniej czasu dla siebie, bliskich – nie wspominając już o próbie wygospodarowania przestrzeni na zakupi i gotowanie. Kolejna kwestia, to jakość posiłków. Nie każdy jest w stanie przygotować taką listę produktów, która będzie dopasowana zarówno do kondycji organizmu, jak i indywidualnych potrzeb. Koniec końców – nie każdy lubi gotować – po prostu. Tu z pomocą przychodzi jedzenie dietetyczne do domu. Bez wychodzenia z niego można czekać na dzwonek do drzwi i cieszyć się całodniowym zestawem posiłków nie tylko dla siebie, ale i rodziny. Firmy cateringowe przygotowują warianty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W ofercie zamieszczają różne propozycje żywieniowe: od wegetariańskich, po fit, aż po bogate w mięso. Wszystko zależy od tego, na jaki po prostu mamy ochotę. Na co jednak zwrócić uwagę, aby z podjętej o współpracy z taką firmą czerpać korzyść, a nie – przysporzyć sobie problemów?

Catering dietetyczny – czym się kierować przy jego wyborze?

Na początku sprawdźmy czy dana firma prowadzi doradztwo żywieniowe. To bardzo ważna kwestia z racji tego, że możemy mieć przynajmniej pewność, iż naszą dietę przygotują specjaliści. Warto umówić się na konsultację, porozmawiać zarówno o naszym zdrowiu, jak i predyspozycjach żywieniowych, a także trybie prowadzonego życia. Takie działania sprawią, że o wiele łatwiej będzie dobrać dla nas prawidłowy sposób żywienia.

Kolejna ważna kwestia to przejrzenie przykładowego menu. Na pierwszy rzut oka można sprawdzić czy dana firma dba o urozmaicenie posiłków i umiejętnie oraz ciekawie łączy ze sobą składniki. Nic tak przecież nie zniechęca jak nuda na talerzu. Popatrzmy także, czy jest w nim miejsce na sezonowość. Jeśli tak, to możemy liczyć na to, że osoba układająca dietę naprawdę interesuje się żywieniem i dba o jak najzdrowsze komponowanie danych posiłków.

Bardzo istotne jest także to, czy w naszej diecie pudełkowej znajdzie się wariant dla alergików tudzież osób, które nie tolerują pewnych produktów. Wiadomo, każdy z nas jest inny, więc indywidualne podejście do sposobu żywienia jest w cenie.

Na koniec trzeba także sprawdzić to czy dana firma oferuje świeże posiłki. Klasa bezpieczeństwa żywności powinna być w obecnych czasach kwestią oczywistą, jednak zdarza się, że niektóre z firm takiego pojęcia w swoim słowniku nie mają. Każdego dnia na każdym opakowaniu posiłku musi znaleźć się zarówno data jego pakowania, jak i spożycia. To musi być bezwzględnie przestrzegane.

Jak widać, jest szereg czynników, które powinny determinować nasz wybór firmy, która nie tylko przygotuje dla nas posiłki, ale także zadba o to, żebyśmy otrzymali je codziennie o stałej porze czy to pod drzwi domu, czy też biura. Zanim więc podejmiemy decyzję związaną z postawieniem na odpowiedni catering pudełkowy, dokładnie ją przeanalizujmy, sprawdźmy oferty kilku z nich i dopiero dokonajmy (miejmy nadzieję) właściwego wyboru.

Zobacz także: http://www.x-mag.pl/owoce-w-diecie-jakie-ilosci-nalezy-spozywac/

0 Comments

Leave a Comment