sobota, 25 maja, 2024

Zapach nie bez powodu traktowany jest jako element stylizacji. Inne nuty wybieramy latem podczas spotkań ze znajomymi, a inne zimą lub na eleganckie okazje. Dodatkowo perfumy damskie powinny być dobrane tak, aby pokreśliły cechy charakteru kobiety, która będzie je nosić. Jak wybrać idealny dla siebie zapach? Podpowiadamy.

Perfumy damskie a charakter

Idealny zapach powinien być dopasowany przede wszystkim do osobowości tak, aby podkreślał naszą indywidualność i pewne cechy charakteru. Z tego powodu często w przypadku młodych osób nie zaleca się stosowania ciężkich, wyrazistych nut, aby nie były one odbierane zbyt poważnie.

Romantyczki zazwyczaj sięgają po delikatne kompozycje kwiatowe takie jak lancome la nuit tresor nude. Z kolei pewne siebie, zdecydowane osoby na lekkie, cytrusowe nuty na co dzień, a bardziej wyraziste, szyprowe na ważniejsze okazje. Często wybór odpowiednich perfum damskich to czasochłonny proces.

Wybór perfum damskich a piramida zapachowa

Warto wiedzieć, że każde perfumy składają się z trzech rodzajów nut: głowy, serca i bazy. Ta pierwsza utrzymuje się około 30 minut i najczęściej pojawiają się w niej cytrusy. Z kolei serce jest wyczuwalne przez dłuższy czas i tutaj może pojawić się niemal wszystko — od owocowych i kwiatowych nut przez morskie czy orientalne.

Bazą perfum zazwyczaj są składniki takie jak wonie drzewne lub piżmo. Ich zadaniem jest utrwalenie całości kompozycji. Są też pięknym tłem dla reszty nut zapachowych. Uwalniają się przez wiele godzin, dlatego podczas testowania perfum warto nosić je na skórze dłużej niż kilkanaście minut, aby wyczuć bazę.

Jak dobrać perfumy damskie do okazji?

Perfumy damskie warto dobrać do okazji. Inne kompozycje sprawdzą się w przypadku eleganckich uroczystości, a inne na co dzień. Istnieją oczywiście pewne uniwersalne zapachy, które świetnie pasują niemal na każde wydarzenie. Należy do nich idole lancome. Perfumy te są bardzo kobiece i czuć w nich różany akord.

Na co dzień większość kobiet wybiera świeże, lekkie zapachy. Te owocowe to idealna propozycja dla osób o energetycznym uosobieniu. Z kolei drzewne nuty polecane są osobom starszym. Zmysłowe orientalne perfumy to idealna opcja na randkę lub ważną uroczystość. Należy jednak pamiętać, że są ciężkie i nie można przesadzić z ich ilością.

Jak testować perfumy damskie?

Przed zakupem perfum należy zastanowić się jaki typ zapachu nas interesuje, a następnie znaleźć takie kompozycje w internecie lub poprosić konsultanta o pomoc. Następnie wykonać testy na czystej skórze nadgarstków lub łokci. Jeśli w perfumerii niemożliwe jest sprawdzenie wielu nut, wówczas warto poprosić o próbki.

0 Comments

Leave a Comment

Reklama