niedziela, 14 kwietnia, 2024

Piękna, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości cera to marzenie każdej kobiety. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Pozwala ona odpowiednio odżywić skórę i zadbać o jej potrzeby. Wbrew pozorom ważna jest kolejność nakładania kosmetyków. Jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja?

Pielęgnacja cery krok po kroku

Dobrze dobra pielęgnacja jest podstawą codziennego dbania o skórę. Ważne jest stosowanie kosmetyków dobranych do potrzeb naszej skóry. Pielęgnacja twarzy krok po kroku opiera się na kolejności nakładania kosmetyków. To podstawa posiadania pięknej i młodo wyglądającej skóry. Kolejność nakładania produktów wpływa na ich działanie. Każdego dnia zadbać należy o wykonanie pięciu etapów. Odpowiednia pielęgnacja opiera się na systematyczności działania.

Warto pamiętać, że pielęgnacja poranna i wieczorna różnią się od siebie. Jednak każda z nich składa się z czterech ważnych kroków: nawilżenia, oczyszczenia, ochrony i wzmocnienia. Rano najlepiej zacząć od oczyszczenia skóry twarzy, delikatną pianka lub żelem do mycia twarzy. Następny krok to tonizowanie, czyli przywrócenie naturalnego pH skóry. Kolejny etap to nałożenie serum, które przygotuję skórę do przyjęcia składników odżywczych z kremu. Nawilżenie i ochrona przeciwsłoneczna to ostatni etap porannej pielęgnacji tuż przed nałożeniem makijażu.

Wieczorna pielęgnacja powinna się rozpocząć od demakijażu. To must have zadbanej i zdrowej skóry. Usunięcie makijażu powinno wykonać się olejkiem lub płynem miceralnym. Następnym krokiem jest oczyszczenie skóry pianką lub żelem do mycia twarzy. Tonizowanie, czyli przywrócenie pH skórze to kolejny etap wieczornego rytuału piękna. Raz – dwa razy w tygodniu należy nałożyć na skórę peeling, po czym wklepać serum odżywcze i nałożyć krem nawilżający. Nocny krem może być bogaty w składniki regenerujące i odbudowujące skórę.

Czy stosowanie peelingów jest ważne?

Właściwa pielęgnacja skóry pozwala na zachowanie promiennego wyglądu i pozbycia się niedoskonałości. Jednym z kroków, które pozwalają złuszczać martwy naskórek są peelingi, które dzielimy na enzymatyczne i mechaniczne. Peeling do twarzy pozwala usunąć niedoskonałości i zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Peelingi enzymatyczne są delikatniejsze i idealnie sprawdzą się w przypadku wrażliwej skóry. Im delikatniejsza skóra, tym peeling powinien być delikatniejszy. Peelingi mechaniczne pozwalają na osiągnięcie lepszego efektu ścierania, ale nie są one przeznaczone do każdego typu skóry. Peelingi w domowym zaciszu, bez kontroli kosmetyczki nie powinny być zbyt często nakładane. Jeśli masz cerę tłustą, rób peeling maksymalnie 2 razy w tygodniu. Przy mieszanej lub suchej – w zupełności wystarczy zrobić to raz w tygodniu.

0 Comments

Leave a Comment