sobota, 25 maja, 2024

Dobranie odpowiedniej fryzury jest dość trudnym zadaniem do wykonania przez ogromną liczbę dziewcząt. Jedne uważają tak, drugie tak. Ciężko określić jaka fryzura pasuje do jakiej osóbki.

Trzeba tu wziąć pod uwagę kształt głowy, rysy twarzy, a i to czasami nie pomaga. Równie trudnym zajęciem jest dobranie równie odpowiedniego koloru włosów. Panna o jasnej cerze nie powinna mieć zbyt ciemnych włosów, a o kolorze czarnym może kompletnie pomarzyć, bo będzie wyglądała jak wrodzona i urzeczywistniona matka śmierć we własnej osobie. Jeżeli jednak postawi na bardzo jasną barwę włosów, popełni równie karygodny czyn, jak przedtem. Prawie białe bądź jaśniutkie włoski u bladziutkiej osóbki, wyglądają jak słońce w mróz. Parzą wręcz, ale odwrotnie. Nie będzie źle, ale strasznie jasno i blado.

Jeżeli jesteś mniej więcej takiego wyobrażenia, powinnaś farbować na kolory pomiędzy ciemnym a jasnym. Jeżeli jesteś jednak troszkę ciemniejszej karnacji, to zaufaj intuicji i zabaw się w taka kontrastykę. Ciemne włosy mogą ci się spodobać, czego oczywiście nie możemy powiedzieć o blindzie. Jasne włosy i ciemna cera, czasami się ze sobą mieszają, dając efekt nieoceniony.

1 Comment

ulka 19 marca 2018 at 14:59

na pewno wezmę wasze rady do serca przed kolejnym farbowanie 😉

Leave a Comment